Jakie dyski do laptopów?

Witam.
Mam dwa stare laptopy:
Lenovo x230 Tablet
Emachines E732.
Chcialbym wymienic w nich dyski na ssd.
Czym sie kierowac kupujac chodzi mi o zlącza.
Lub coś doradcie.
Chce by pojemnosc byla okolo 500 gb.

Sata.
Co do ThinkPada to można się pobawić w przedłużenie mu życia tanim kosztem - tanim znaczy jak najtańszym, nie myśl o dysku 500GB tylko max 128 i jak najtaniej.
Emachines - gdy już się wydawało że nie może być nic bardziej tandetnego od acera to pojawiło się toto - jego jeszcze tańsza i bardziej gumowa niż plastikowa wersja - nie inwestuj, wynieś do utylizacji.

Ja do hp 210 4000ew wlozylem ssd. I dziala. W necie na nim nic nie robie tylko do opslugi radia uzywam…

Ale masz świadomość że to już antyki?

Wiem.
Ale jak pisalem wyzej ja hp 210 jeszcze mam. Mx linuxa i dziala. Po przesiadce na ssd sie zdziwilem. Dlatego mysle o pozostalych 2 laptopach. W obu jest zlacze sata (chce kupic 2 takie same dyski) ?

Kup sobie zwykłe Kioxie. Osiągi i tak wyższe, niż potrzeba, trwałość i gwarancja też jest dobra, do tego są mało kłopotliwe. Na Emachines działa ładnie Mint.

Ale masz świadomość, że ceny tych antyków to nadal kilkaset zł za sztukę, w tym nawet ponad 1000zł za Thinkpada, a do tego są to szybsze laptopy niż nowe komputery po ok. 1300zł z marketu?

Mam świadomość co to za sprzęt, i mam świadomość cen na allegro, nadmuchali ceny staroci tak jak ceny grafik bo niby zdalne nauczanie…
ThinkPada x201 trzy egzemplarze pogoniłem kilka lat temu po dwie stówy za sztukę, teraz wołają za nie po 5 stów…
Co nie znaczy że są tyle warte.
Podwajanie wartości komputera dyskiem to średni pomysł.

Ostatnio taką całkiem fajną nówkę 128 kupiłem do starszego sprzętu. Działa mogę polecić. Były tańsze, ale niewiele i zupełnie mi nieznane marki.

Mam starego Acera Aspire 5738 zmieniłem mu dysk na SDD i popierdziela jeszcze śmiało do wszystkiego.
Ma 13 lat a mogę robić na nim wszystko, mam zainstalowane dwa systemy Windows 7 i Windows 10.
Otwiera się migiem, nie ma żadnych zwiech, stronki popierdzielają na nim bardzo dobrze.
Więc taka gadka, że Acery to szrot…zależy dla kogo i jak się z laptopem obchodzi.
Widziałem u ludzików nowsze dużo droższe modele, które po kilku latach nie nadawały się do niczego, ze względu na to jak zostały potraktowane.
Dysk sklonowałem na SSD Western Digital 240 GB i już cztery lata żadnych z nim kłopotów.

Dysk zawsze można wyjąć i obciąć wartość komputera o połowę przed złomowaniem.
Następnie można ten dysk użyć aby podnieść wartość innego komputera o n.

A na jakich zlaczach te dyski ? Identyczne sa oba ?

Ty tak poważnie?
Nosek podetrzeć może?

Ciężko sprawdzić specyfikację?

Po co sie udzielasz ? To ci zagadka.

Już skończyłem.
Przepraszam, ale dupkę sobie sam podcieraj.