Jakie eGpu do laptopa wybrać w 2020?

Chciałbym kupić kartę graficzną pod egpu za około 450 zł do grania w np. Gta v na niskich lub srednich w rozdzielczosci 1600x900 nie znam sie za bardzo wiec niewiem czy to wogole mozliwe.

Możliwe i nieopłacalne.
Raz bajzel na stoliku, dwa łączenie przez pcie1/ usb zabije wydajność. Trzy w takim budżecie podepniesz może RX 550…

Ja wiem tylko o eGPU robionym we współpracy z Apple i dla Apple pod macOS. Pod Windowsa wątpię, żeby to miało sens bo jest to pod porty Thunderbolt 3, a laptopy poza mac-ami nie słyszałem, żeby to miało, jedynie Apple zachowało tu standard złącza do USB typu C, ale predkośc USB 3.1 czy marketingowe 3.2 typu C ma się nijak do Thunderbolt 3.

@Karosuper zobacz https://youtu.be/hLFBUi4Zt_8

  1. Chce to podpiac przez express card ( laptop t430 ) w gta miałem 13 fps na najnizszych wiec nawet te 40-50 na najnizszych mnie zadowoli.
  2. Film oglądałem, troche pomógł lecz nadal chciałbym skorzystać z innej karty.

Sprzedaj laptopa i kup stacjonarkę na 2200G…
Wyjdzie taniej i wydajniej…

Laptop w złej kondycji pójdzie za maks 300 zł a więcej pieniędzy do wydania nie mam

Nie ma to sensu, jest zbyt kosztowne.

Zbyt kosztowne? Riser kosztuje 150 zl, zasilacz 100 i jaks karta. Tylko własnie niewiem jaka.

Mam do sprzedania GTX 650 w wersji “Super wypas” :smiley:
Tylko daj znać w co chciałbyś zagrać.

I co za 200 zł?
750 od zielonych, tylko przy dużym szczęściu dostaniesz…
Dolicz stratę przez konwwersje i masz prawie integrę w Ryzenach.

Źle napisałem, 150 + 100 + ( około 450 ) w sensie ze razem 700 zł

Zasilacz kup nawet używkę 300W z certyfikatem. Jak nie chcesz szukac to Ci wyśle 350W cheiftec z 80plus za 50zł.

1 polubienie

Ewentualnie jest szansa na używane 1050TI. Co do tego rx 560 D (D!), cudów nie oczekuj, ale z budżetowych kart nowych jest mówiąc szczerze sensowny wybór. Schodząc na rozdziałką / z detalami pograsz. Oby tylko ten riser nie uciął za dużo. :wink: