Jakie foldery do kopi zapasowej Ubuntu 16.04?

jakie foldery dodać do kopi zapasowej Ubuntu 16.04 ? Chodzi mi konfiguracje systemu i programów głownie, zainstalowane programy niż dane typu muzyka, film.

Pełna kopia powinna obejmować całą partycję systemową. Kopia samych plików konfiguracyjnych ~/.config. Kopia plików użytkownika +konfiguracje katalog domowy (~).

a które to są foldery “całej partycji systemowej”? Bo ja nie bardzo czaję. Otwieram Komputer i widzę listę folderów, gdzie jest i etc i home i usr i var …i media. A w folderze media dwie partycje niesystemowe i niesystemowego dysku twardego. Ciężko to ogarnąć windowsowcowi.

A nie lepiej utworzyć Ci pełny obraz partycji HOME za pomocą zewnętrznego oprogramowania na LiveCD np. Clonezillą?

dzięki. a ja nie wiem co lepiej, ja mało wiem, jestem z ubuntu od tygodnia. Mówisz, że obraz partycji /home wystarczy by po przeinstalowaniu dystrybucji mieć identyczny stan systemu?

 

 

ps. za pierwszym razem dodałem wszystkie foldery z /. to mi zaczął dodawac dane z sdb

 

 

sdb            76,7G                 
├─sdb1 ntfs    39,1G                 TORRENT
├─sdb2            1K                 
└─sdb5 ntfs    37,6G                 MUSIC
sdc           111,8G                 
├─sdc1 ntfs    68,4G                 
├─sdc2            1K                 
├─sdc3 ext4    14,3G /               
├─sdc4 ext4     4,8G /home           
├─sdc5 swap     3,8G [SWAP]          
└─sdc6 ext4     9,5G /var   

To, że używasz Ubuntu od tygodnia, nie upoważnia Cię do używania podwórkowego słownictwa. Następnym razem otrzymasz punkty, bo chamstwa tu nie tolerujemy.

roobal

Partycje sdb1 sdb5 i sdc1 musisz odmontować, żeby się nie robił z nimi backup.

ja bym polecał redo backup a pendriva… odznaczysz sobie wybrane partycje których nie chcesz backupować i tyle, dziecinne proste w tym programie.

 

Przecież one nie są zamontowane.