Jakie forum zainstalować?

Witam

Prowadzę sklep internetowy, chciałbym pod sklep, podpiąć forum, serwer na którym stoi sklep, ma możliwość instalacji tegoż, do wyboru mam:

phpBB, SMF, XMB Forum

Szczerze powiem, że nie mam bladego pojęcia o tych sprawach.

Chciałbym podpytać się, które z tych opcji jest najlepsza a może jeszcze coś innego?

Moje potrzeby są niewielkie, ma to być raczej ciekawostka dla klientów sklepu, niż “prawdziwe” forum.

Pozdrawiam

g.

Ja bym skorzystał z phpBB, albo MyBB :slight_smile:

Tak jak napisał pan Nook też radziłbym te właśnie dwa skrypty czyli phpBB i MyBB. Z własnego doświadczenia wiem że mają najlepsze możliwości co do modyfikacji i skalowalności. Jednak piszesz:

Więc zainteresuj się innymi forami niż te które podałeś wcześniej. Ja na proste forum mogę polecić:

http://fluxbb.org/

http://bbpress.org/

http://vanillaforums.org/

Poczytaj na stronach podanych wyżej i sam sprawdź co oferują dane skrypty. Na tej stronie http://www.forum-software.org/ możesz porównać sporą ilość skryptów.

Zainteresuje się w takim razie phpBB, “mój” serwer ma możliwość instalacji tego forum, więc będzie łatwiej.

wgraj sobie przemo.org ale najlepiej założyć hosting www np na yoyo.pl albo cba.pl założyć i wgrać forum moim zdaniem nie opłaca się robić strony na jun.pl fora.pl ale cóż to tylko moje zdanie

Doczytaj mój pierwszy post.

Najprawdopodobniej zainstaluje phpbb.

Mam jeszcze jedno pytanie, znalazłem modyfikacje “przemo” z tego co się zorientowałem, ma więcej możliwości, ale bardziej obciąża serwer. Lepiej instalować oryginał, czy by przemo?

Ja osobiście Ci odradzam modyfikacje “Przemo”, skoro to ma być “małe” forum, a tamto to “kombajn”…

Pozdrawiam.

Czasem nie rozumiem ludzi którzy wtrącają się do dyskusji nie czytając pierwszego posta ze zrozumieniem :frowning:

Co do forum “by przemo” to jestem negatywnie nastawiony do tego rozwiązania tym bardziej że bazuje na wersji phpBB 2.0.19 a obecnie mamy już 3.0.8 czyli może być problem z dodatkami i supportem (tak przynajmniej mi się wydaje gdyż używam phpBB od wersji 3 i dokładnie nie wiem jakie zmiany zaszyły w kodzie ) Nie mówię też że jest to złe rozwiązanie jak napisał Nook powoduje spore obciążenie serwera a skoro masz sklep i chcesz zrobić na tym samy serwerze forum to lepiej nie ryzykować a skoro piszesz że masz możliwość instalacji oprogramowania z automatu to zapewne masz hosting współdzielony więc nie ma co szaleć z tym oprogramowaniem oczywiście w sytuacji gdy forum było by używane przez znaczną ilość użytkowników :wink:

Jest tak, jak mówisz.

Chcę podpiąć forum pod sklep, więc nie chcę ryzykować obciążenia serwera.

Jeszcze jedna rzecz:

Czy do administrowania takim forum, potrzebna jest mi jakaś tajemna wiedza, czy wystarczą podstawowe informacje?

Zarządzanie forum jest banalne.

I tak i nie zawsze trzeba trochę nowych rzeczy się nauczyć nieodpowiednia konfiguracja też może skutkować rozłożeniem forum. Niemniej panele dzisiejszych skryptów for starają się nam jak najbardziej uprościć modyfikację skryptu i ustawień. Gavron proponowałbym zajrzeć tu: http://php.opensourcecms.com/scripts/de … name=phpBB znajdziesz tam demo skryptu phpBB będziesz mógł sobie przetestować większość funkcji od strony admina.

Już zainstalowałem i skonfigurowałem, założyłem działy, nawet udało mi się zainstalować polskie tłumaczenie :wink: Rzecz raczej prosta, mam teraz kłopot ze zmianą wyglądu, chodzi mi tak naprawdę o zmianę koloru i dodanie logo na górze.

A jaką wersję wybrałeś ?

Wybrałem 3.0.8

Jest ok, mam jeden problem, mianowicie, przyciski “nowy temat” “odpowiedz” itd. są po angielsku, nie mogę ich zmienić na polski, ściągnąłem polskie wersje, ale te mi obcina, są po prostu za długie i nie mieszczą się.

Może jakaś podpowiedź co z tym zrobić?

Pozdrawiam i dzięki za nieocenioną pomoc.

g.

Witaj, w folderze w którym jest Twój styl, są kolejne podfoldery.

W folderze imageset zapewne dograłeś katalog “pl” z polskim obrazkami w nim masz plik imageset.cfg, w nim zmień rozmiary tych grafik.

Dziwne że nie działa odrazu dobrze :slight_smile:

PS. Jaki masz styl ?

Poradziłem sobie z tym, wielkie dzięki.