Jakie gadżety na pulpit, ubuntu 14?

Witam

Jakie polecacie gadzety na pulpit?

Miałem monitorowanie parametrów komputera ale usunąłem, zegar jest trochę bez sensu, bo można spojrzeć w prawy górny róg i też jest tam godzina, tak samo kalendarz - wystarczy kliknąć 1 raz na zegar.

Pogodę również miałem, skonfigurowałem ją tak jak na filmach yt, ale i tak źle pokazywała aktualny stan pogody w mieście.

 

Szukam czegoś przydatnego, ale sam nie do końca wiem co miałoby to być? :frowning:

conky

Sam sobie odpowiedziałeś i w zupełności miałeś rację. Wszystko jest potrzebne, ale tylko raz na jakiś czas i to w danym momencie. Dlatego gdy tego potrzebujesz klikasz i otwierasz. Po co ugadżetawiać pulpit. No ewentualnie (jak napisał kolega wyżej) conky z potrzebnymi i wybranymi przez siebie elementami.

Coś takiego przydaje się wtedy, gdy masz niestabilne łącze i grasz w jakieś gry (nie na fullscreenie), by monitorować przesył/odbieranie danych. Dzięki temu możemy zobaczyć, czy to nasza wina, że w dany tytuł nie da się grać lub serwera. Bardzo ciekawe, aczkolwiek mało kto gra w gry na Linuksie.

Jeżeli Albatraoz będzie zaciekawiony projektem Conky i będzie chciał coś takiego wypróbować - zapraszam na serwis DeviantArt (klikaj), gdzie znajdziesz ich wiele. W sumie - możesz i bez tego zrobić swoje własne Conky, pisząc kod.

Instalacja na Ubuntu:

sudo add-apt-repository ppa:teejee2008/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install conky

sudo apt-get install conky-manager

Conky Manager ułatwia zarządzanie Twoimi pobranymi Conky. Pobrane pliki z podanego serwisu powyżej kopiujesz do /home/użytkownik/.conky

Potem wystarczy uruchomić program, który zacznie wyszukiwać motywy. Wybierasz sobie kilka-kilkanaście i (jeżeli chcesz, oczywiście) ustawiasz, by były one uruchamiane na starcie systemu.

Pozdrowionka!