Jakie głośniki aktywne do telewizora

Kupiłem telewizor Panasonic i niestety fabryczne głośniki są cienkie. Chciałbym dokupić aktywne głośniki 2.0 do 1000 zł. Ze względu na ograniczone miejsce odpadają kolumny z osobnym wzmacniaczem. Muzyka i film są priorytetem.

Poczytaj o Yamaha yas-107 :slight_smile:

Chciałbym jednak pozostać przy głośnikach. Soundbary bardziej nadają się do filmów.

Ok. To może Creative GigaWorks T40?

ps. Będziesz też potrzebował przetwornika DAC, polecam: FiiO D3.

W zeszłym tygodniu kupiłem do komputera w gabinecie głośniki EDIFIER S1000DB. Mogę szczerze polecić. Bardzo fajnie grają jak na swoją cenę. Mają też wbudowanego, zupełnie przyzwoitego DACa, aktywnego przy połączeniu przez S/PDIF lub Bluetooth.

mam T20 i prawdę powiedziawszy, nie polecam ich, głośnik basowy musi mieć z czego dmuchnąć, a tu kicha.

Zastanawiałem się nad Edifierami, tyle że koszt znacznie przekroczył założony budżet. Bardziej kierował bym się ku aktywnym monitorom.

Tydzień temu kupiłem na allegro powystawowe, w stanie idealnym, z roczną gwarancją, za 1200zł. Nie nazwałbym tego znacznie.

Widziałem je po 1499 zł, a to jednak sporo. Na allegro nie patrzyłem. Przed chwilą zerknąłen na aledrogo i cena ta sama.

JBL LSR305

Muszę niestety dodać BLABLABLABLABLABLA bo inaczej nie chce mi zatwierdzić wiadomości.

Ewentualnie jakieś KRK ale te poniżej tysiąca raczej ciężko wyrwać.

Do swojego telewizora Panasonic dokupiłem soundbar Panasonic SC-HTB485. Od 2 lat jestem MEGA zadowolony !!!

Jeżeli nie oczekujesz dźwięku stereo i niskich częstotliwości to soundbar jest ok.

KRK to sprzedają na sztuki czy w komplecie?

To co widać na Allegro jest opisane jako para, sklepy też dają informacje czy to para czy sztuka.
Nie kminię za bardzo po co sprzedawać kolumny na sztuki skoro nikt nie kupuje jednej.

Ja kupiłem nówke soundbara Blaupunkt L175 za cenę 250 zł,po podłączeniu do tv dźwięk bajka.
Niska cena a jakość doskonała moge polecić.

Tyle że to mono.

Czy słyszałeś jak grają JBL LSR305? Kupowanie na odległość to jednak loteria, a na pseudo opinie nie zwracam uwagi.

Własnie nie zaznaczyłem że nie słuchałem ani jednych ani 2-gich ale …
Zagra to lepiej niż gówienka komputerowe.
Wystarczy porównać pasma przenoszenia, rozmiary i jakość wykonania.
JBL’a nie szanuję jako markę, robią raczej przeciętne głośniki ale jestem pewien że żadne Edifiery nie zagrają tak jak JBL.

BTW, przy zakupie przez internet masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.
Wystarczy uważać przy rozpakowaniu i testowaniu aby nie uszkodzić, nie będzie pasować to odsyłasz.

Czyli dalej niewiele wiem. Edifiery zainteresowały mnie z racji posiadania słuchawek z tej firmy(850), Okazały się znakomite, więc pomyślałem że kolumny również potrafią zrobić. Dziękuje wszystkim za wypowiedzi, trzeba będzie kupować i ewentualnie odsyłać, dziwna metoda, ale cóż, takie czasy.

Jeśli jest miejsce, to może Edifier R2730DB?