Jakie głosniki do komputera?

Witam, jestem zainteresowany kupnem głosników do mojego laptopa :wink: rozglądam sie za 5.1 ale jeśli 2.1 znajdą się godne uwagi to równiez rozpatrze taką mozliwosc. Pieniądze jakie chciałbym wydać na ten sprzed to “około” 250 PLN.

słucham różnej muzyki, oczekuje dobrego bassu i czystego dźwięku.

Czekam na wasze propozycje :-"

A i chcialbym sie zapytać jak to jest z podłaczeniem takich glosnikow do laptopa

ze swojej strony polecam logitech x-530

Ja polecam Modecom MC-2150, jeśli masz standardowego jacka 3,5 mm w laptopie, to z podłączeniem nie będzie problemów.

Jeśli jednak chcesz porządny dźwięk, to zainwestuj w jakieś kolumny i wzmacniacz lampowy, ale to wyjdzie kilkakrotnie więcej.

http://allegro.pl/item1170715728_glosni … cenie.html

http://allegro.pl/item1172563268_glosni … _basy.html

Pozdrawiam

czyli wystarczy zwykły jack? nie potrzeba jakiś osobnych wejsc na np subwoofer?

Nie, nie trzeba żadnych osobnych wejść. Na wzmacniaczu są chinche, do których podpinasz głośniki, ze wzmacniacza wychodzi też jack 3,5 mm i to właśnie jego podpinasz do karty dźwiękowej.

rozumiem, dziękuje :slight_smile: dalej czekam na jakies propozycje :slight_smile: zawsze to większy wybór :slight_smile:

Wzmacniacz lampowy to droga sprawa.

Polecam to samo co kolega kijek. W ogóle warto patrzeć na głośniki w drewnie, bo mają lepsze brzmienie niż te w plastiku.

na początek najlepiej by było przygarnąć np. unitre ws 432/442 za około 100zł i do tego kupić kolumienki jakieś fajne do 150zł i będzie 100x lepszy efekt niż z pierdziawek komputerowych :smiley:

Niestety, ale dźwięk ze wzmacniacza lampowego jest nie do opisania. Swoją drogą czemu są one tak drogie?

Chociażby dlatego, że

jak i dlatego, że same lampy kosztują swoje. Na wikipedii można coś więcej o tym przeczytać - patrz: lampa elektronowa.

Wzmacniacz lampowy można zrobić samemu, wystarczy poszukać to tu, to tam.

To, co proponuje klopas to jest tani sposób na bardzo dobre audio: WS442 i jakieś przyzwoite kolumny Tonsila/Diory i wszystkie komputerowe głośniczki mogą się schować pod łóżko.

Jutro wieczorem jade odebrać Modecom MC-2150, mam nadzieje że to dobry wybór :-({|= :D/ :D/ :D/

Dodane 20.08.2010 (Pt) 22:08

no powiem wam ze mam mieszane uczucia, kupiłem z komputronika, ładnie grają, ale jeden głośnik mi widocznie harczy, będe musiał zgłosić usterkę, po prostu trefny głosnik, niby wyjątek ale irytuje… :?