Jakie głośniki do pokoju do disco polo?

Witam! Aktualnie posiadam głośniki genius sp-g10

Czyli jakiś badziew. Muzyki słucham z komputera. Czym mogę polepszyć dźwięk? Kupić inne głosniki? Dokupić subwoofer czy mikser czy jakiś amplituner? Głównie słucham disco polo lub innej klubowej muzyki :slight_smile:

Sam mikser Ci nie polepszy dźwięku (miksera i tak byś nie podłączył za bardzo pod te głośniki), a subwoofer da tylko więcej basu. Musiałbyś wymienić głośniki. Jaki masz budżet i ile m2 ma pokój?

12m2. Coś do 150zł dałoby radę?

Genius SP-HF1250B, Genius SW-HF2.1 1205, Modecom MC-MSF15, ewentualnie naginając trochę budżet Modecom MC-MSF50. Generalnie do 150zł wiele nie zadziałasz, ale lepsze to będzie niż te głośniczki co masz teraz.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=genius+1800a

http://youtu.be/Dg7qlGDBSEE

Sam sobie załatwiłem takie, nowe za 190 zł

Nagrałem na korektorze z lekko podbitymi wysokimi i niskimi tonami, i niestety nagrałem telefonem, który łapie więcej wysokich tonów. Radzę posłuchać na YT innych nagrań z profesjonalnych mikrofonów

Fajnie się słucha tak mniej więcej w odległości co najmniej jak na filmie. Grają dość głośno. Dźwięki nie są zagłuszane, jak to czasem miałem na słuchawkach czy starym zestawie 2+1, uszy nie bolą od sopranów, średnie tony nie są “wycięte”. Nawet telefon na internecie 2G za bardzo nie zakłóca, gdy leży obok.

Z wad - no to bas nie jest armatni - głośnik mocno pracuje, ale realnie dźwięk słychać od 40-50Hz, a nie np. od 20 jak na dobrym subwooferze. Może to wina dużej obudowy, a małych głośników (chyba 2x10W znamionowej na niskie tony).

Wadą może być jasna dioda, ale jest na to sposób - zamienić kolorami wtyki i kolumny jak u mnie - potencjometr zasłoni ją :wink:

Ogólnie mogę je polecić, w tej cenie możesz znaleźć pewnie 2-drożne z lepszym basem, a niekoniecznie gorszą ogólną jakością dźwięku.