Jakie głośniki do samochodu kupić?

Witam wszystkich forumowiczów.

Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ mam nie lada problem z doborem głośniczków do mojego autka.

Nie chcę zbyt wiele inwestować w car audio, dlatego proszę o poradę w kupnie tanich, lecz w miarę dobrych głośników. Najlepiej do 50zł. Głośniki chciałbym zamontować na tylnej półce, gdyż zostały tam wycięte otwory, które brzydko wyglądają. Mogą więc to być 13cm, 16cm lub inne, bo mogę w każdej chwili wyciąć większy otwór. Nie jestem wielki audiofilem, poza tym za 50zł nie spodziewam się cudów.

Na forach typowo o car audio nie warto pytać. Dla nich dobry sprzęt to koszt paruset złotych.

Zapomniałem dodać, że na razie mam stare radio kasetowe blaupunkt,oraz 2 głośniki Boschmanna na podszybiu. Ktoś podpinał chyba do niego 2 głośniczki na tylnej półce, bo są poprowadzone kable. Myślałem o firmie peiying lub właśnie boschmann. Może ktoś ma głośniki tych firm, lub innych i może mi doradzić. Widziałem na allegro nawet zestawy za 15-20zł. Czy kupując za 50 zł odczuje różnice? Czy może brać te za 20 a potem jak zarobię to kupić coś lepszego?

Myślałem także o zmianie radyjka, ale na razie nie mam zbyt wiele pieniędzy. Zastanawiałem się czy nie kupić jakiegoś używanego JVC na CD. Na CD/MP3 na dzień dzisiejszy mnie nie stać, chyba że firmy Medion, Dalco itp. A jakie jest wasze zdanie? Lepiej kupić zwykłe CD JVC albo Alpine czy Mediona na CD/MP3?

Dzięki wielkie wszystkim za porady.

Dozbieraj kasę i kup coś od razu porządnego, bez sensu jest kupoowanie dwa razy tego samego.

popatrz na allegro czasem są fajne markowe,ale używane głośniczki w niewielkiej cenie:) lepiej dołożyć te 30 czy 40 zł i mieć już bajerkę :wink:

PS.rozglądaj się za takimi sprzedawcami co maja same pozytywne komentarze :slight_smile: powodzenia pozdrawiam :smiley:

A możesz podać nazwy takich firm, które robią dobre głośniki? Bo na prawdę nie orientuję się w tym temacie.

pioneer,blaupunkt,sony,infinity,magnat,powerbass,alpine,JBL

z niższej półki to polecam te http://www.prodin.pl/k,3cff71bc940a2e637f724e2f25935b41/car-audio/glosniki-ltc.html

można wybrać mniejsze,większe Pozdrawiam :-o