Jakie głośniki wybrać?

Witam.

Nosze się z zamiarem kupna głośniczków do komputera. Zdecydowałem, że wybiorę między tymi dwoma modelami: Genius SW-HF5.1 5005 lub Genius SW-HF5.1 6000. Proszę o opinię osób, które mają jeden z wymienionych typów. O ile recenzje modelu 5005 czytałem, to o 6000 nie znalazłem praktycznie nic.

Nie chce porad typu lepiej kup Logitehy, Creativy itp. W grę wchodzą tylko te dwa Geniusy.

Witaj moim skromnym zdaniem 5005 są perfekcyjne lepszych głośników w życiu nie miałem :slight_smile: co do 6000 też myslełem nad ich zakupem ale brak recenzji i mała ilość sklepów gdzie można było je kupić przesądziły o 5005 (nie zamienie ich na żadne inne … nigdy :-D) Pozdrawiam

Skłaniam się właśnie ku 5005 z tych samych powodów co Ty +niższa cena. Ale może jednak warto dołożyć do 6000. Wygląda jakby miały inną konstrukcję subwoofera (widać go na bocznej ściance, a w 5005 jest zamocowany chyba w środkowej przegrodzie. Nie wiem, które rozwiązanie jest lepsze).

Tutaj 1 opnia http://www.ceneo.pl/1547823 geniusów 6000

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 21:42 został dopisany post przez patrykss12

Tutaj 2 http://cokupic.pl/Opinia/Genius-SW-HF-5 … f97e36a9bf

VenturA , głośniki podłączyłbym do listwy z wyłącznikiem. Czy, gdy wyłączę je od razu listwą, to ustawienia głośności się zresetują? Przypuszczam, że wówczas nie powinny. Coraz bardziej skłaniam się ku 5005. W 6000 wyświetlacz źle wpływa na harmonię subwoofera psując jego ładny klasyczny wygląd, a to też jest dla mnie ważne.

‘‘Niestety’’ po każdym wyłączeniu i ponownym uruchomieniu głośników wracają one do ustalonej wartości (ale nie jest to problem bo wartość ta nie jest za głośna a ciszej raczej nie da się ustalić :slight_smile: to może być minus dla niektórych że nie można ich cicho słuchać ale kogo to :smiley: ) ogólnie polecam ci 5005 sprawdzone i naprawde rewelacyjne głośniki co do 6000 nie wyglądają najgorzej ale przez ten LCD mogą np. szybciej się popsuć :slight_smile: i ten ich panel mnie mi się podobał. Pozdrawiam

Jak to nie da się cicho ustawić. Przecież mogę w ustawieniach karty dźwiękowej zjechać z głośnością. Wiesz może jaka jest moc znamionowa głośników?