Jakie gniazdo ramu?


(Tomasz Swistek) #1

witam.

Posiadan netbook ACER SPIRE ONE D260 windows 7 starter i 1 gb ramu.

Jak każdy wie jest to mał jak na windowsa 7, więc postanowiłem dokupić ram no i tu jest problem jakie ganizado posiada płyta główna w tym netbook.

Posiadam takie dane zebrane za pomocą programu speccy

http://screenshooter.net/6543732/mulstcu

http://screenshooter.net/6543732/cqtpaqj

http://screenshooter.net/6543732/blgmfvv

troche nie rozumiem pierwszego/drugiego scr bo niby mam wczepione ddr3 a slot na ddr 2 ?? czy jak??

więc czekam na odpowiedź jaki ram dokupić. prosiłbym o dokładną nazwe (nie chodzi o firme i model lecz o ddr jaki ma być 2/3 i z tego co słyszałem mają one jakąs inną nazwe niż te pc-towe seddr czy jakoś tak )


(struart) #2

W necie widzę sporo sprzecznych informacji.

Odpal program CPU-Z i wklej tu screen z zakładki memory ponieważ wg informacji z neta ten netbook ma tylko jeden slot na pamięć typu DDR2 gdzie indziej znowu mówią co innego a na stronie acera jak wpisze ten model to jakoś twierdzi, że nie istnieje(znajduje tylko D270 :), albo ja szukać nie umiem).


(Michal A1986) #3

Dziwny ten twój program z którego masz screeny. Na pierwszym Typ DDR3 na drugim DDR2 PC2-6400. Najprościej, aby rozwiać wszelkie wątpliwości będzie odkręcić klapkę na spodzie netbooka i wtedy będziesz wiedział na czym stoisz, zobaczysz czy masz jeden slot czy dwa na pamięć (raczej jeden), jaką masz pamięć DDR2 czy DDR3, jeśli DDR2 to na pamięci będzie pisać jak na screenie 2 czyli PC2-6400 jeśli DDR3 to będzie coś w tym stylu PC3-8500 lub PC3-10600 i oczywiście ważne dowiesz się czy w ogóle możesz wymienić pamięć, bo spora część netbooków wychodziła z wlutowaną pamięcią w płytę bez możliwości jej wymiany. Gwarancji nie stracisz odkręcając jedną śrubkę chyba że masz przyklejoną jakąś naklejkę którą musisz zerwać podczas odkręcania co się rzadko zdarza zwłaszcza w acerze.


(Przemo78) #4

Odkręcić klapkę od spodu? No chyba nie do końca

Acer Aspire ONE D260 Upgrade Memory RAM

Tam jest DDR3.


(struart) #5

No właśnie nie do końca bo zobacz sobie inne filmiki na youtubie i przy D260 są też DDR2 i nie wiem od czego to zależy. :slight_smile:

W innym znowu widziałem, ale był po hiszpańsku więc nie wiele zrozumiałem, że zależy jakiego ma Atoma wsadzonego przy jednym jest ddr2 przy innym ddr3. Bądź mądry i pisz wiersze. Najlepiej rozkręć i zobacz co masz :slight_smile:


(Tomasz Swistek) #6

tu nie ma wersji “odkręć klapkę” tu trzeba całego rozebrać bo też doszedłem do tego filmiku co kolega wyżej podał.

chciałem się obejść bez rozkręcania by zajść do sklepu wrócić do domu i dopiero rozkręcić i od razu zmienić.

http://screenshooter.net/8130958/snjyvhu

a to scr z cpu-z memory

EDIT:

czyli mam rozumieć że tamten program ma błąd a ja mam ddr2??


(Michal A1986) #7

Nie miałem tego netbooka w rękach więc nawet przez myśl mi nie przeszło że aż tak będzie utrudnione wymiana RAMu, z reguły jest mała klapka od spodu do tego. Spróbuj programu AIDA64 , zainstaluj triala 30 dniowego, parę danych będzie ukrytych w trialu ale powinien on rozpoznać typ pamięci, jak narazie mnie nie zawiódł.