Jakie gry dla 4. latki

Jak w temacie. Co byście polecili za gry rozrywkowe które nie tylko bawią ale i również uczą dla 4. latki. Dodam że dziewczynka obeznana jest z komputerem potrafi sobie sama włączyć youtube i oglądać na nim bajki, mało tego zna cały alfabet i na klawiaturze umie niezłe zdania w Wordzie napisać :smiley:

gta 4 :snipersmile: żart icy tower mario

Najlepiej żadnych :slight_smile:

niech idzie sobie na plac zabaw albo gry planszowe

szkoda żeby sobie niszczył banie i oczy w takim wieku…

No boże drogi, pewnie niech będzie niedojdą która nie umie obsługiwać komputer omg

Może jakieś gry pokroju Hugo czy co to tam było :wink:

seria gier Hugo jakieś edukacyjne wyszło kilka takich które uczą i bawią nie pamiętam tytuły coś z królikiem :smiley:

a może gry jakieś proste, dla dziecka… a do nauki co innego? gry: icytower, i inne proste gierki, a coś do edukacji, np. do nauki podstaw angielskiego, no nie wiem, jakieś proste programy dla dzieci, poszukaj na DP.

Ja tam bym odrazu polecił jej Gta 4 !!

Rzeczywiście obsługa komputera, zwłaszcza w tym wieku to priorytet, LOL, Ty za to jesteś pewnie dojdą i wszystko potrafisz, no i masz milion dziewczyn na GG.

w wieku 4 lat to dziewczyna powinna sie bawic lalkami, chodzic na plac zabawa a nie grac na kompie. w wieku 4 lat komp jej sie nie przeda ,a ma jescze duzo czasu na nauke.

No czy Ciebie za przeproszeniem powaliło?! Chodziło mi oto żeby dziecko od najmłodszych lat miało styczność z komputerem bo już teraz prawie w każdej normalnej pracy wymagana jest znajomość komputer (nie mówiąc już co będzie jak to dziecko dorośnie i zacznie pracować). A uwagi o swoich koleżankach na GG zachowaj dla siebie :roll:

Komputer mam od początku życia, z opowieści wiem, ze jak miałem 2 latka, to grałem w coś tam na Amidze. A w wieku 4 lat to był Moje pierwsze ABC, 123, jakieś encyklopedie typu jak to działa, NFS 2, Wolfenstein, Faraon + Kleopatra, potem Simsy + SimCity. Może niech sama popróbuje?

W jednym poście polecasz a w drugim odradzasz…zdecyduj się.

Nikt sobie oczu nie zniszczy od chwilowej rozrywki przed monitorem, żaden z rodziców nie pozwoli aby dziecko siedziało kilka godzin przy komputerze niszcząc wielo godzinnie wzrok, osobiście polecałbym jakieś naprawdę prosty gry dla dziecka w tym wieku, można mnożyć tytuły patrząc na gry z konsoli pegasusa (mario, big nose itp.)

http://www.pegasus-gry.com/gry.php

Znam bardzo dobrą stronę z grami dla dzieciaków - http://www.edugames.pl/, gry są dostosowane do umiejętności i możliwości maluchów, są bezpieczne i edukacyjne, czyli uczą przez zabawę. Moi synowie je uwielbiają, a ja wielokrotnie sprawdzałam, czy gry im nie zaszkodzą nijak i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona tym portalem. :slight_smile:

najlepiej idź z dzieckiem na plac zabaw. Przed kompem przesiedzi resztę życia…

Z Icy Towerem się nie zgadzam, bo moi koledzy co mają 15/16 lat nie umieją w niego grać nie łapią go :smiley:

No to niech się nie obrażą, bo ja w wieku 13 lat umiem w to grać :smiley: . A tak do rzeczy to polecam grę Królik Bystrzak Dla Przedszkolaka Po Gwiazdkę Z Nieba. Sam w to kiedyś grałem jak byłem w tym wieku no, może niewiele starszy.

Dodane 03.04.2010 (So) 12:16

polopolo1991 - ale najlepiej, jakby zaczęło przygodę z PC’tem w tym wieku (ja tak samo zaczynałem) to nie będzie miało na starość problemów z np. znalezieniem zawodu, gdzie 75% ofert wymaga przynajmniej PODSTAWOWEJ znajomości kompa.

Dodane 03.04.2010 (So) 12:17

No i tutaj nie mówię o 6h siedzenia przed nim. Godzinka, dwie i można pójść na plac zabaw, by nacieszyć się świeżym powietrzem.

Dodane 03.04.2010 (So) 12:20

Może Pacman?

zuma deluxe. Zręcznościowa, ćwiczy rekację i spostrzegawczość.

Ja się wychowałem na Jagged Alliance, Heroesach i Baldur’s Gate a grałem gdy miałem, no 6 lat. 4 to nie pamiętam :smiley: