Jakie gry na lapku

W jakie gry mogę pograć na laptopie HP Compaq 6720s??

Chodzi mi o jakieś cody lub coś w ten deseń :smiley: (pójdzie stalker cień czarnobyla??)

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kar … 531.0.html

Nie.

Zapomnij o grach na nim. Najwyżej jakieś stare/małowymagające.

CS 1.6 pójdzie. Sauerbraten też powinno.

W starsze gierki jakoś pograsz, orientacyjnie tutaj sprawdzaj: http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

W tym modelu jest zintegrowana karta graficzna, do tego jakaś leciwa już…

Na cuda nie licz.

A jak rozbuduję go do 4 GB ramu?

Grafika słaba, nie pamięci.

grafiki raczej nie wymienię ale CZY TO COŚ DA PO ROZBUDOWIE DO 4 GB RAMU! !!

Gdyby coś dało to bym Ci napisał. Możesz rozbudować do 2, może 3GB ale nie do gier, a ogólnego komfortu pracy.

Dobra trochę nie rozumiem. Do ogólnego komfortu pracy a nie do gier??

Ale teraz taki Call of Juarez włącza się na luzie, ale trochę przycina. Grać się nie da ale na upartego można coś zrobić. Czyli jeżeli Z 1 GB przeżucę się na 4 to będzie w takim samym stanie?? Tak samo z innymi grami. Według mnie jeżeli gra (przed rozbudową) się włączy i będzie się trochę cieła to po operacji coś raczej da. jeżeli się mylę to mnie poprawcie :smiley: ![-o<

Ale w momencie, kiedy ją uruchamiasz, masz już prawdopodobnie maksymalną wielkość pamięci, jaką może grafika sobie wziąć z RAM-u, czyli 384 MB w przypadku tego Intela. I dołożenie RAM-u nic nie da.

No ale chyba cos w tym jest skoro na takim samym laptopie kolega gra w Far cry na ok 40-50 fps z 3 gb ramu.To o co chodzi??

Jak uważasz się za znawcę lepszego niż my to weź se dokup te 3giga ramu. Ale potem nie miej pretensji że nie mówiliśmy. FC na lov detalach nie jest wymagającą grą.

@up

Po 1 Wcale tak nie uważam,

a po 2 To poprostu mnie to dziwi, i chcę się trochę dowiedziedź bo zakup dwóch kości ram to koszt ok 160zł w górę. Niby nie dużo ale pieniądze nie rosną na drzewach :smiley:

Ogólnie, proc ładuje dane do ramu z dysku, potem w ramie je przetwarza i wysyła do karty graficznej, która znów je przerabia i robi z nich klatki. A więc fps w większej mierze zależą od grafiki a nie od ramu. Oczywiście zależy to od silnika gry. W wypadku far cry ram nie robi, aż tak dużo. Mi na 256ramu gra chodziła w miarę płynnie mimo iż trzeba było czekać 40-60min czasu na wczytanie obszaru ;]