Jakie jest dziłanie kart SD mini?

Jak w temacie, tylko błagam nie piszcie “poszukaj se w googlach”, proszę o rzetelne odpowiedzi - jak to działa, gdzie tego sie używa i jak, jak można wymieniać w tym pliki, pozdrawiam

pamiec SD mini jest zwykla pamiecia typu flash, taka jak w pendrivie. Uzywaja tego np telefony komorkowe ( o innych zastosowaniach tego std jeszcze nic mi nie wiadomo, niech mnie ktos poprawi jak sie myle).

Zapisu najlatwiej dokonywac poprzez czytnik kart pamieci, po wlozeniu karty do czytnika mozesz z niej korzystac jak z dowolnego pendrive`a. Jesli chodzi o telefony, to szczegolowe info odnosnie obslugi karty w twoim modelu znajdziesz w instrukcji (jesli to nokia, to sam system jest bardzo intuicyjny). Innych telefonow nie mialem okazji uzywac. Jesli zamierzasz kupic karte do telefonu sprawdz jakie pojemnosci potrafi obsluzyc twoj telefon bo mozna nieprzyjemnie sie zdziwic. Jesli kupisz zbyt duza karte moze ona dzialac, jednak ulec uszkodzeniu po pewnym czasie (np tak bywalo z kartami 1GB w nokiach 6230i, producent wyraznie zalecal 512, a ludzie stwierdzili ze skoro 1024 dziala to czemu nie, wielu z nich pozniej sie zdziwilo ze nie moze nic zapisac ani skasowac z karty ani w telefonie ani w kompie)

akurat nie używają tego tylko telefony komórkowe bo chciałbym kupić odtwarzacz mp4 z czytnikiem SD mini :wink: czyli jeśli w tym mp4 jest wbudowany czytnik to gdy włożę do niego kartę to mogę bezpośrednio usuwać pliki lub zgrywać je na dysk w tym odtwarzaczu?

a czy mogę w jakiś sposób “włożyć” kartę do komputera PC?

Oczywiście, potrzebny jest tylko adapter.

Złączono Posta : 21.03.2007 (Sro) 15:58

Potrzeba taki adapter:

http://allegro.pl/item174515454_adapter … _nowy.html

I czytnik kart:

http://allegro.pl/item173383636_czytnik … f_vat.html

Myśle że ten czytnik byłby dobry

potrzebuje i adaptera i czytnik? adapter wkłada się do stacji dyskietek? (bo tak to wygląda przynajmniej) czy sam czytnik wystarczy żeby tylko podłączyć do usb do komputera?

Czytnik kart wkładasz do portu USB a do tego czytnika wkładasz adapter a do adaptera karte pamięci.

ok dzięki wielkie :slight_smile: pozdrawiam