Jakie karty microSD wchodzą do nokii 5200?

…i do ilu będzie GB wejdzie czy poniżej SDHC czy powyżej bo mam zamiar kupić microSD 2GB z czytnikiem

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Normalnie czyta do 2GB potem już są problemy :?

to znaczy jakie problemy nie czyta pamięci komórka się wiesz czy są inne problemy na SDHC?

jak masz najnowszy fw to podobno czyta, ale nie do końca to działa, sam jeszcze nie sprawdzałem, a jak możesz to sprawdź. Bo nikt nie chce i z góry mówią że nie działa :evil:

To ja ci powiem że wchodzenie wyższych kart niż 2GB do noki to całkowita bzdura. Tel nie będzie się wieszał, wyłączał itp. po prostu karty nie odczyta. Zazwyczaj telefony (nokia 5200 na pewno, tylko nowsze modele i bardziej zaawansowane technicznie obsługują fat32 i ntfs) obsługują karty pamięci sformatowane te w systemie plików fat16. A system plików fat16 obsłuży maksymalnie partycję do 2GB (no dobra do 2,1GB ale takiej karty nie znajdziesz:P). Więc nokia 5200 absolutnie nie odczyta ci karty powyżej 2GB. Ew odczyta jeżeli utworzysz na np. karcie 8gb np 2 partycje - jedna 2GB druga 6GB wtedy tą mniejszą ci odczyta a większą nie. Nawet jak byś podzielił kartę no przykładową 8GB na 4 partycje po 2GB to i tak odczyta ci tylko jedną, pierwszą na tablicy partycji, reszta odchodzi w zapomnienie. Czyli wnioski:

  1. Do 5200 najlepiej pasuje karta max 2GB

  2. Kupowanie większych kart to głupota bo i tak z niej odczyta 2GB ale i tak nie od razu a reszta idzie w niepamięć.3

  3. FW nie ma nic do tego.

haha :smiley: Ta nokia obsługuje system fat32 !!

ciekawe… sformatuj kartę na FAT32, ciekawe czy będzie chciał formatować… trzeba formatować do FAT (FAT16)

a z resztą do takiego fona szkoda wkładać karty SDHC…

hehee mam na fat 32 i czyta ok !!

Ps. Więc proszę głupot nie gadać jak się nie wie [-X :evil: :twisted: :evil:

Ps.2. Telefony te co wypisałem niestety same nie formatują na fat32, ale to nie znaczy że nie obsługują 8)

1.Co to jest FW?

2.To chyba i tak 2 GB wsadzę na 2 filmy VCD, teledyski, obrazy i piosenki

3.I zastanawiałem się nad czytnikiem z kartą pamięci

Ad1. FW to oprogramowanie

Ad2. na telefon wsadzisz

Ad3. Dobry pomysł

a znacie może jakieś lepsze czytniki z kartą 2 GB?

nic lepszego nie znajdziesz na n5200 bo lepsza nic nie da :stuck_out_tongue: chyba, że taniej :arrow: (http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1)

djl , czasami, to już nie jest mit, przy zapełnieniu karty 1 plikiem lub kilkoma pow. 700mb to ci fat32 odczyta. Tak np miałem w Siemensie SL45i z kartą 4GB.