Jakie kodeki, 32 czy 64 bitowe?

Witam.

Czy kodeki i odtwarzacz musza byc w tym samym systemie (32 lub 64 bit) zeby ze soba wspolpracowaly, czy nie ma to zadnego znaczenia?

Obecnie kodeków 64-bit jest mało, te których niema 64-bitowych a są potrzebne to możesz zainstalować sobie 32-bitowe jak masz system 64 bit

To ja wiem ale nie o to pytalem.

Chodzi mo o to czy jesli w 64 bitowym systemie zainstaluje zestaw 64 bitowych kodekow to czy 32 bitowy odtwarzacz bedzie z nich korzystal, czy musze wtedy korzystac rowniez z 64 bitowego odtwarzacza?

64 bitowe kodeki z 64 bitowym odtwarzaczem

32 bitowe kodeki z 32 bitowym odtwarzaczem

czy nie ma to roznicy i moze byc

64 bitowe kodeki z 32 bitowym odtwarzaczem (lub na odwrot)

Mogą być 64 bitowe kodeki i 32 bitowy odtwarzacz lub odwrotnie ale tylko na 64 bitowym systemie.

http://www.codecguide.com/faq_64bit.htm#item1

Odpowiedzi sie jakby wykluczaja, to jak jest w koncu? :smiley:

Jak byś dokładnie przeczytał co było napisane na stronie którą podał cayman3_11 to byś wiedział że zalecana

jest instalacja obydwu wersji kodeków jednocześnie na 64 bitowym systemie.

Wtedy czy użyjesz 32 cz 64 bitowego odtwarzacza i tak wszystko powinno działać.

Bogdan Ty teraz nie cwaniakuj, bo najpierw wprowadasz mnie i innych uzytkownikow w blad (jest tam napisane ze 32 bitowy odtwarzacz nie wykorzysta 64 bitowych kodekow - i na odwrot)a teraz jeszcze podklejasz sie pod kompetencje cayman3_11 :smiley:

Przeczytalem dokladnie , tylko po to wlasnie zalozylem ten watek zeby przekonac sie czy instalacja obu wersji jest konieczna bo nie lubie zasmiecac systemu, wyglada jednak na to ze nie ma innego wyjscia.