Jakie konto bankowe dla dziecka w wieku 12 lat?

Chciałbym założyć konto bankowe :slight_smile:

tylko nie wiem gdzie :frowning:

Mam 13 lat ale tylko rocznikiem :frowning:

a urodziny mam dopiero w czerwcu:(

Czy jest takie konto bankowe ![-o<

które dziecko może założyć w wieku 12 lat? :frowning:

![-o<

Nie.

Od 13 lat możesz założyć sobie IzzyKonto w mBank’u.

A jakieś inne ? :frowning:

Oczywiście sam go nie założysz. Potrzebujesz pisemnej zgody rodzica lub prawnego opiekuna. Jest ono darmowe, ale przynajmniej raz na dwa miesiące musisz wpłacić jakąś kwotę pieniędzy. Nie pamiętam już jaką. Drugim alternatywnym kontem jest Eurokonto Junior z Pekao SA. Tam chyba trzeba będzie wpłacać jakąś określoną kwotę co miesiąc (20-30zł). Jak nie chcesz to nie odpowiadaj, ale po co Ci konto? Bo jeśli do sprzedawania na allegro to lepiej się wstrzymaj. Zaoszczędzisz nerwów sobie rodzicom i klientom.

Szczęśliwego Nowego Roku :slight_smile:

Niee.Tylko od 13 lat .

Nie chodzi o allegro ale tak żeby mieć na szkołę, przybory, ubrania itp. rodzice wyrażają zgodę Czeyli mogę dopiero za 6 miesięcy i 22 dni otworzyć konto :/?.

W wieku 12 lat to ja pieniądze do skarbonki chowałam :stuck_out_tongue:

Tak. Ja na przybory i inne akcesoria nie potrzebowałem konta w banku. Dostawałem kasę do osobnego portfela i jak trzeba było to stamtąd brałem. No ale jak chcesz. Jeśli rodzice Ci pozwalają to ok.

Ale nie znacie jakiegoś banku? :frowning:

Niestety chyba będziesz musiał poczekać… gdyż nie masz jeszcze zdolności do czynności prawnych:

“Zdolność do czynności prawnych opiera się na możności nabywania praw, zaciągania zobowiązań i rozporządzania swoimi prawami poprzez własne działanie. Dziecko w wieku poniżej 13 lat , chociaż ma zdolność prawną, nie może jednak samo zaciągać zobowiązań, nabywać praw ani rozporządzać nimi, gdyż nie ma zdolności do czynności prawnych.”

Czyli nie możesz jeszcze założyć sobie konta… wszystkie banki prawdopodobnie mają możliwość założenia konta od 13 lat… :wink:

Masz 13 lat , chcesz założyć konto w banku i chcesz zostać księdzem ;\

Otwórz konto jeśli chcesz oszczędzać i żeby cię nie kusiło aby je wydać

Poproś matkę lub ojca, niech zapyta u siebie w banku, czy do jego r-ku jest możliwość otwarcia subkonta dla dziecka w ramach swojego r-ku, np z comiesięczną wpłatą określonej kwoty - min. chyba 50 zł. Pewnie też do takiego r-ku może być wydana karta bankomatowa.

aaaa

W żadnym banku nie założysz konta mając 12 lat . Musisz poczekać do 13 i wtedy spacerek do banku (w którym twoi rodzice mają konto) z rodzicem .

Jesteś o jeden dzień starszy.

Z kont dla młodzieży są( trochę w tym siedzę):

-IzzyKonto - Mbank

-Konto Graffiti - Pekao

-Ekstrakonto Junior - Kredyt bank

Większość banków oferuje konta dla młodzieży . Najlepszą ofertę ma mBank .

Konto dla dziecka w tym wieku, to jest przykre!Ja w tym wieku to jak dostałem 10 zł na tydzień to się cieszyłem, i starczyło mi na wszystko co chciałem. Żadne konto mi nie było potrzebne.A teraz konta dla takich dzieciaków, zabawki elektroniczne za sumy, że aż mnie głowa boli, mają wszystko co tylko chcą.Rozwydrzone, rozpieszczone dzieciaki. A potem robią w szkole co tylko chcą, dokuczają słabszym i biedniejszym, bo tatuś z mamusia, dają co tylko chce, i załatwią.

sidh-mor , a czy on na tym zarabia - nie .

A dla 13 latka 10 zł na tydzień to dość dużo

Ale wy mnie nie rozumiecie :confused: Nie chce konta Bankowego tylko dla Siebie to także konto dla 2 braci i siostry ale ono będzie zarejestrowane na mnie bo bracia mają po 10 lat a siostra 8

My Cie rozumiemy, ale takiego konta nie ma, musisz poczekać, jeśli aż tak bardzo chcesz te konto.

Myślę że lepszym pomysłem było by kupienie skarbonki.

A argumenty takie że nie tylko ty nie będzie korzystał z tego konta nie mają znaczenia. Jak chcesz to powiedz to pani która siedzi w banku, zobaczymy jaka będzie jej reakcja.