Jakie konto bankowe wybrać?

Witam,

mam trochę więcej niż 18 lat i chciałem konto bankowe z kartą kredytową. Najbardziej potrzebne będzie mi to do transakcji on-line.

Oczywiście nie mam żadnych stałych dochodów, dlatego proszę was o pomoc. Jaki Bank wybrać i jakie konto.

Ja myślałem nad BZ WBK Konto<30 i konto na allegro AlleKarta i Konto24.pl.

Jeśli wiecie, czy są tam jakieś haczyki lub jest tam po prostu źle to napiszcie, albo podajcie inne Banki.

Pozdrawiam

Ekonto w Lukasie jest zupełnie darmowe mam już prawie rok i jak do tej pory jest oki

Ja bym polecił ze swojej strony mBank . Prowadzenie nic Cię nie kosztuje , wszystko można zmieniać z pod strony mBanku , hasła do transakcji przychodzą SMSami (jeżeli będziesz chciał mieć taką usługę) , przelew kosztuje 0.50 zł . Zalet mBanku jest więcej : ]

www.mbank.pl

i czytać : ]

polecam mBank.

sam korzystam z niego i ma same zalety chociażby to co powiedział kolego wyżej

w którymś newsweeku bodajże był artykuł na ten temat.

w pierwszej trójce były banki: inteligo, mbank i multibank o ile dobrze pamiętam…

znalazłem takie coś (w sumie tylko podsumowanie artykułu) : http://infojama.pl/3743,aktualnosc.aspx

Powiedz mi jakim cudem chcesz mieć kartę kredytowa bez dochodu :roll:

Pewnie chodziło ci o kartę płatniczą (płatniczo-bankomatową)

W tym wypadku tylko mBank

Polecam z pełną świadomością rachunek eKonto w mBank.

Kartę debetową otrzymujesz bezpłatnie, natomiast kartę do transakcji w sieci możesz sobie zamówić za 25 zł/rok.

Przedłużenie czy wydanie tej karty kosztuję tyle samo w okresie rocznym. Transakcje mogą być rozliczane w euro bądź w dolarach, ty wybierasz.

Czytaj więcej na stronach mBanku: http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun … index.html

Pozdrawiam,

Daniel.

OK pisało tam, że wszystko przez neta robię. A jak złożę umowę to nie muszę iść do ich placówki potwierdzić ? Bo np w ING tak jest. A w moim mieście nie ma oddziału mBanku.

O ile dobrze pamiętam wszystko jest ładnie opisane na stronce.

Drukujesz papiery, wypełniasz i wysyłasz pocztą.

Nic bardziej mylnego.

Wypełniasz formularz na stronie mBank-u

Po paru dniach zadzwoni do Ciebie kurier i umówi się na podpisanie umowy.

Przyjeżdża do Ciebie, podpisujesz, on zabiera papiery a ty dostajesz Pakiet aktywacyjny.

(jeżeli zdecydujesz się na kartę przyjdzie ona pocztą po paru dniach od podpisania umowy)

mBank przychodzi do ciebie.

kurier wpadnie podpisać papiery potem kartę po tygodniu dostajesz…

W BZWBK konto<30 jest bezpłatne, można robić przelewy przez Internet za 0.5 zł +(5 pierwszysch smsów/miesiac jest darmowych) koszt smsu z hasłem jednorazowym. Przelewy z okienka kosztują 4 zł :confused: . Karta do konta jest bezpłatna pod warunkiem, że w ciągu 3 miesięcy wykonasz 9 zakupów kartą, a jak nie zapłacisz 25 albo 15 zł. Kartą można płacić przez Internet tak jak z karty kredytowej, więc nie trzeba nowej karty tak jak w mBanku za 25 zł/rok. Karta ma zabezbieczenie chip’u, więc jest bezpieczniejsza. Wpłacić można kiedy się chce ponieważ bzwbk ma w większości miast placówki.

wady: trudno się połapać w bzbwk24, oprócz tego wszystko mi się podoba, szybka obsługa, reklamacje szybkie(bank skroił 25 zł za kartę bo myśleli, że to już kolejna karta do konta, oddali w ciągu 3 dni).

mBank, praktycznie tak samo, bank przychodzi do Ciebie jak napisali poprzednicy, możliwość założenia 3 kont(emax emax+ z ciekawym oprocentowaniem). Szkoda, że mało placówek i musisz kombinować z wpłaceniem na konto mbanku.

A co do kart kredytowych, byłem w placówce mBanku i pracownica zaoferowała mi kartę kredytową mimo, że nie pracuję i nie mam stałych dochodów. Czytałem na forum mBanku, że z karta kredytową jest różnie. Niektórzy łatwo dostają, a inni mimo dochodów nie otrzymują kredytówki.

Osobiście odkąd mam kartę w bzwbk z chipem to nie muszę mieć kredytowej. Kredytowa to nieporozumienie, ma jedną zaletę jeśli pracujesz i masz w miarę dobry dochód do możesz kupić coś ponad chwilowy budżet i w ciągu np 30 dni nie płacisz procentów, a potem jak przekroczysz dostajesz ponad 20% na dzień dobry.

Zadowolony jestem z mBanku i bzwbk < 30.

maki_elk

dzięki za wyczerpującą odpowiedź :stuck_out_tongue: rozeznam się jeszcze z tym umowami. Ale chyba wezmę bz wbk.

Pozdro dla wszystkich

Dlaczego mylnego?

Prawda, teraz można złozyć wniosek przez formularz www i czekać na kuriera …ale nadal można zwyczajnie wysłać papiery pocztą.

-sam tak zakładałęm konto, więc jest to jak najbardziej możliwe. :stuck_out_tongue:

http://www.mbank.pl/przewodnik/przydatne_dokumenty/

Tak czy owak, jarod już się chyba zdecydował na wbk :wink:

mBank jak najbardziej,prócz tego że konto jak każde inne a nawet lepsze,to dodatkowo do konta mozesz miec parę innych rzeczy jak np. SFI (Fundusz Inwestycyjny,czyli mozesz inwestowac w Fundusze) jak i możesz byc graczem giełodwym.Bo konto umożliwa równiez dostęp do rachunku maklerskiego i oczywscie grę na giełdzie co sam czynię :mrgreen:

mBank jest bardzo przyjaznym bankiem ale ma straszliwą wadę. MAŁO PLACÓWEK… Chyba, że mieszkasz gdzieś gdzie jest placówka z kasą do wpłacania to super.

Bzbwk < 30 ehh kolejne rozczarowanie. Wszystkie operacje, które są wykonywane są księgowane około 3-4 dni.

Kolejny minus dla bzwbk.

Przypomniało mi się, Polbank ma konto osobiste, które jest bezpłatne, a przelewy przez internet są bezpłatne.

Tylko z tymi kasami też bywa różnie…

Ja bym polecał w tym momencie Alior Bank - masz za darmo:

-wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie bez prowizji (karta maestro 3zł miesięcznie),

-prowadzenie rachunku i przelewy przez internet ,

-polecenia zapłaty ,

-zlecenia stałe ,

-możliwość przeniesienie debetu z innego banku.

Oprocentowanie rachunku wynosi 5,7 w skali roku (rachunek z tzw lokata nocną) to więcej niż eMax (oprocentowanie 5%) mBanku (oprocentowanie 0% ) a pieniądze masz cały czas pod ręka bez blokady typu jedna wyplata z rachunku. Nie ma konieczności co miesięcznych wpływów na konto. Poza tym do 15 tys na rachunku nie płacisz podatku Belki (19% od oszczędności) w Alior a w mbanku po uwzglednieniu tego podatku wychodzi oprocentowanie faktyczne eMax 4,05%. MBank jest ok. ale wystarczy jedna wypłata w bankomacie innym niż bezprowizyjne mBanku i już zapłacisz 5 zł , poza tym polecenie zapłaty kosztuje 1zł - w Aliorze jest za darmo.

Dodatkowo zakładając osobiście konto w oddziale do 27 lutego 2009(byc może promocja zostanie przedłuzona) i podając tzw. dane do rekomendacji osoby posiadającej już rachunek otrzymasz 50 zł od Alior Banku za otwarte konto - jeśli ktoś chciałby dane do rekomendacji + szczegóły na co zwrócić uwage przy zakladaniu konta aby otrzymać te 50 zł podaje email krato(małłpa)tlen.pl lub piszcie na gg 4354334