Jakie konto walutowe? (strefa nie euro)

Hej :wink:

Chciałem się was zapytać, w jakim banku najlepiej założyć konto stricto pod Erasmusa?

Oferta rynku jest spora i trudno wybrać opcję na którą się nie nadziać…Na co dzień mam konto w mBanku i w po AliorSync (t-mobile) i szczerze bardziej jestem zadowolony z oferty t-mobile. Ale nie wiem jak te banki dają radę w prowadzeniu konta w euro. Zależy mi przede wszystkim na karcie która jest akceptowana na całym świecie ( i jest darmowa). Będąc w Szwecji np. nie moglem zapłacić kartą za pociąg mimo że była to visa i mastercard… Nie wiem, czy było to związane z tym, że były to “polskie karty” czy dlatego, że rachunek był w PLN…

 

Co więcej… Jadę do kraju która nie jest objęta strefą euro… dlatego ważne jest dla mnie korzystne przewalutowania płacąc kartą w sklepie jak i wypłacając gotówkę z bankomatu.

 

Jaki bank możecie polecić do moich potrzeb? :slight_smile:

 

Ja od wielu lat mam konto w WBKu. Konto walutowe jest darmowe, akurat mam w EUR, ale USD czy inne pewnie też są darmowe. Co do karty ja mialem darmową przez rok, później płaciłem 5 euro za miesiąc. Wypłacałem tą karta w Holandii i nic za to nie płaciłem. Jesli masz konto w PLN to spodziesaj się przewalutowania PLN na USD i USD na EUR lub inną walutę. Jeśli masz konto w danej walucie i na koncie masz pieniadze, to o przewalutowaniu nie ma mowy. Jeśli przelewasz z konta w PLN na konto walutowe, to przewalutowanie odbywa się z PLN na daną walutę.