Jakie konto założyć?

Chce sobie założyć konto w jakimś banku.

myślałem nad mbank i inteligo.

chce mieć konto z adarmo i karte zeby płacić np. w sklepie lub przez internet najlepiej też za darmo.

Co możecie polecić??

dzięki za odpowiedzi.

mam 18 lat

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Jeśli się uczysz to polecam konto w Millennium, darmowe prowadzenie konta, przelewy jedyne 50 groszy, tylko jeśli chcesz żeby było zupełnie darmowe konto, to musisz zrezygnować z zabezpieczenia karty (2 zł/ m-c). Korzystam z tego konta od 2 lat i jestem zadowolony.

odradzam millenium,mój kolega ma i najmniejsza kwota do wypłaty z bankomatu to 50 pln więc nie raz dochodziło do sytuacji że pożyczal ode mnie 5 czy 10 zl żeby iść wpłacić je na konto w banku aby później móc wypłacić 50 pln

zobacz jeszcze konto <30 w wbk

a z internetowych to polecam ekonto w mbank

Mam to konto i jestem z niego zadowolony … a z bankomatu można wypłacać kwotę od 10 zł :slight_smile:

Także polecam to konto, tym bardziej że masz 0 zł opłaty za prowadzenie konta o 0 zł za wydanie karty płatniczej VISA

mBank

Zresztą - dyskusja na ten temat pojawiała się na forum, poszukaj.

Porównaj oferty banków i wybierz najlepszą.

Inteligo

  • minimalna kwota wypłaty z bankomatu - 20 zł (ale kiedyś udało mi się raz wypłacić 10 zł - nie wiem jak to zrobiłem) - Ale to ograniczenie bierze się stąd, że bankomaty PKOBP nie mają banknotów 10 - złotowych!!

  • wszystkie bankomaty PKO BP (dużo ich jest)

Koszty utrzymania - żadne, jeżeli trzymasz na koncie przynajmniej 100 zł, 5 zł / miesiąc jeżeli poniżej tej kwoty

  • Bezpieczne zdrapywane karty karty kodów (nik ci kodu nie podejrzy bez twojej wiedzy - trudniej będzie ci ukraść kasę z konta)
  • Koszt przelewu : 1 ZŁ

mBank

  • minimalna kwota wypłaty 10 zł

  • wszystkie bankomaty WBK (też jest ich dość dużo)

  • Koszty utrzymania : żadne

  • Koszt przelewu : 50 gr.

  • karty kodów bez zdrapywania - można podejrzeć

Z obydwóch banków można korzystać z PAYPAL, płacić w sklepach za pomocą karty VISA ELECTRON i np. doładowywać komórkę

Mam konta w obydu bankach i trudno mi powiedzieć co jest lepsze. Najlepiej mieć konto i tu i tu :smiley:

Tą kartę przeważnie trzyma się w domu, ponieważ są potrzebne do tranzakcji internetowych.

Dodał bym tu jeszcze:

  • Karta płatnicza(utrzymanie karty, jak jej wydanie) 0zł

  • Możliwość ustawienia własnego hasła na kartę płatniczą.

albo można włączyć kody smsowe (tak jak ja mam)

ja polecam mBank.

w dodatku za 20zł rocznie możesz mieć ekartę-taka jak na stronkach jest opcja “kartą kredytową visa” to jest akceptowana (błyskawiczne transakcje) :wink:

inteligo :slight_smile:

mbank

tylko jeszcze jeden minus do niego (poza tym plusy :smiley: )

Długo się zakłada i aktywuje to konto