Jakie korzyści otrzymam, instalująć programy na innej part.?

(Dzitom) #1

Witam :slight_smile:

Chciałem się dowiedzieć, jakie są plusy instalowania programów na innej partycji niż systemowa? Mniejsza fragmentacja plików? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat :?:

*Jeżeli temat został umieszczony w złym dziale, proszę administratora o przeniesienie.

(GioWDS) #2

Mniejsze użycie partycji, co wiąże się z mniejszą ilością plików, a więc i mniejszą fragmentacją dysku.

(Onlinemaster) #3

Po za mniejszą fragmentacją i oszczędnością miejsca w przypadku zbyt małej partycji to tylko minusy! Przede wszystkim dłuższy czas dostępu do plików przez system, obowiązuje zasada, że programy instalujemy na partycji systemowej a pliki prywatne na innej, to rozwiązanie jest najlepsze.

(floyd) #4

Dla tworzących kopie partycji systemowej istotne jest czy partycja ta ma 100GB czy 10GB zarówno ze względu na czas jaki będzie potrzebny do utworzenia tej kopii jak i ilość miejsca jakie będzie potrzebne na dysku czy innych nośnikach.

(GioWDS) #5

Ogólnie to jest zasada im dalej od środka talerza tym wolniej - więc to nie koniecznie musi być partycja systemowa ;p

Co do kopii zawsze można robić kopię przyrostową.

(floyd) #6

Przynajmniej ja robię kopię systemu o którym wiem z całą pewnością, że jest czysty od wszelkie rodzaju wirusów, spyware, rootkitów czy innego badziewia i dlatego broń mnie Panie Boże przed kopiami przyrostowymi systemu w szczególności robionych automatycznie. :slight_smile: Ci co robią takie kopie często są zmuszeni co jakiś czas ponownie instalować system.

(GioWDS) #7

Hehe, ja nie toleruje żadnego typu automatyzacji pracy administratora.

(skrzek) #8

akurat ta zasada obowiązuje w odwrotnym kierunku - gdyż czym bliżej środka talerza tym wolniejszy będzie odczyt... a kolejność tworzonych partycji (przedstawiana w programach w formie graficznej) ma się tak: od lewej do prawej = od zewnątrz do wewnątrz dysku.

(mareksolak) #9

Nie będe już komentował o było wcześniej - jajko czy kóra (osobiście uwarzam ze kogut)

jeżeli masz ststem na C:\ a programy na D:\ i po pewnym czasie system padnie to po instalacji nowego wystarczy wgrać sterowniki i zrobić skruty do .exe jakie masz tam zainstalowane

większaść gier ruszy , komunikatory też ale będzie konieczne podanie hasła i eksport kontaktów

(Dzitom) #10

Dzięki za szybkie i rzetelne odpowiedzi. Jednak będę instalował programy na dysku C (systemowym). Na drugim, i zarazem na ostatnim dysku będę przechowywał dane (muzyka,filmy,pliki,gry etc...)

*Dysk jest dość mały (117GB)