Jakie korzyści otrzymam, instalująć programy na innej part.?

Witam :slight_smile:

Chciałem się dowiedzieć, jakie są plusy instalowania programów na innej partycji niż systemowa? Mniejsza fragmentacja plików? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat :?:

*Jeżeli temat został umieszczony w złym dziale, proszę administratora o przeniesienie.

Mniejsze użycie partycji, co wiąże się z mniejszą ilością plików, a więc i mniejszą fragmentacją dysku.

Po za mniejszą fragmentacją i oszczędnością miejsca w przypadku zbyt małej partycji to tylko minusy! Przede wszystkim dłuższy czas dostępu do plików przez system, obowiązuje zasada, że programy instalujemy na partycji systemowej a pliki prywatne na innej, to rozwiązanie jest najlepsze.

Dla tworzących kopie partycji systemowej istotne jest czy partycja ta ma 100GB czy 10GB zarówno ze względu na czas jaki będzie potrzebny do utworzenia tej kopii jak i ilość miejsca jakie będzie potrzebne na dysku czy innych nośnikach.

Ogólnie to jest zasada im dalej od środka talerza tym wolniej - więc to nie koniecznie musi być partycja systemowa ;p

Co do kopii zawsze można robić kopię przyrostową.

Przynajmniej ja robię kopię systemu o którym wiem z całą pewnością, że jest czysty od wszelkie rodzaju wirusów, spyware, rootkitów czy innego badziewia i dlatego broń mnie Panie Boże przed kopiami przyrostowymi systemu w szczególności robionych automatycznie. :slight_smile: Ci co robią takie kopie często są zmuszeni co jakiś czas ponownie instalować system.

Hehe, ja nie toleruje żadnego typu automatyzacji pracy administratora.

akurat ta zasada obowiązuje w odwrotnym kierunku - gdyż czym bliżej środka talerza tym wolniejszy będzie odczyt… a kolejność tworzonych partycji (przedstawiana w programach w formie graficznej) ma się tak: od lewej do prawej = od zewnątrz do wewnątrz dysku.

Nie będe już komentował o było wcześniej - jajko czy kóra (osobiście uwarzam ze kogut)

jeżeli masz ststem na C:\ a programy na D:\ i po pewnym czasie system padnie to po instalacji nowego wystarczy wgrać sterowniki i zrobić skruty do .exe jakie masz tam zainstalowane

większaść gier ruszy , komunikatory też ale będzie konieczne podanie hasła i eksport kontaktów

Dzięki za szybkie i rzetelne odpowiedzi. Jednak będę instalował programy na dysku C (systemowym). Na drugim, i zarazem na ostatnim dysku będę przechowywał dane (muzyka,filmy,pliki,gry etc…)

*Dysk jest dość mały (117GB)