Jakie kości ramu do płyty głównej?

Witam. Jestem w posiadaniu płyty głównej: Asrock p4i65g . Link do danych technicznych:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4I65G

jednak jako że nie za bardzo znam się na sprzęcie komputerowym chciałbym zapytać, czy taka kość ramu: RAM DDR2 Kingston 800MHz 1GB pędzie pasowała do mojej płyty ? Co prawda pisze na tej stronce że:

- Dual Channel DDR memory technology

- 2 x DDR DIMM slots

- Supports DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory

- Max. capacity of system memory: 2GB

i wydaje mi się, że Dual Channel DDR = DDR2, jednak zastanawia mnie to DDR400/333/266. Czy to oznacza, że ta kość mająca 800Mhz nie będzie działała ? A jeśli jednak będzie, to czy będzie się mocno “gryzła” z kośćmi, które posiadam - 256 i 128?

Pozdrawiam

Nie. Twoja płyta obsługuje pamięci DDR SDRAM maksymalnie do 400 Mhz a nie DDR2

Masz zresztą wyraźnie napisane:

“Supports Dual Channel DDR400 (DDR x 2 DIMMs)”

DDR2 i 1 to całkiem inne rodzaje kości, nawet nie włożysz do slotu.

Kupuj DDR1, Goodram, Kingston, Corsair Value .

Czy kości będą się gryzły to nie wiadomo, ale jednej będzie trzeba się pozbyć, 2 sloty na płycie i 2 moduły, trzeciego nie zamontujesz.

Znasz firmy i parametry tych kości?

Pobierz CPU-Z i wklej screeny z zakładek Memory i SPD.

Asrock nic nie napisał na temat kompatybilności z dwustronnymi ramami, więc można założyć że to nie będzie problemem.

Memory:

memoryft0.th.jpg

SPD:

spdja2.th.jpg

więc jeśli tamta kość nie pasuje, to może mógłby ktoś polecić mi jakąś, która będzie kompatybilna z moją płytą i w miarę tania :slight_smile: bo tamte 1gb mogłem kupic za 50zł - co wydaje mi się dość tanio :slight_smile: z góry dzięki

ddr są droższe… 1gb to koszt ok. 150zł…