Jakie książki wybrać do nauki PHP, MySQL i Java?

Witajcie!

Chce się zagłębić w php, poznać mysql i przy okazji nauczyć się javy, więc pomyślałem, że książki to nie jest taka zła sprawa.

Jednakże, problem tkwi w 2 sprawach

  • Fundusz jest mocno ograniczony, na każdą książkę mogę wydać maksymalnie ok 30 zł

  • PHP umiem w stopniu podstawowym, na codzień programuje w C# wiec uważam że nauka od podstaw wszystkiego nie ma większego sensu

za to MySQL nie umiem w ogóle, javy też nie umiem

Więc rodzi się pytanie

Jakie książki wybrać? Szczególnie fajnie by było gdyby php i mysql były jakoś połączone w jedną (wtedy trochę budżet się zwiększy)

Sugeruję zacząć od jakichś darmowych poradników i kursów internetowych.

Ja polecam książkę “PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum profesjonalisty”, jestem jej posiadaczem, warto kupić bo jest wszystko świetnie tłumaczone, jest mnóstwo przykładów.

http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworzenie-stron-www-vademecum-profesjonalisty-wydanie-czwarte-luke-welling-laura-thomson,phms4v.htm

Wydaje mi się że budżet 30zł na książkę to trochę za mało.

Sugeruję wybranie na początek jednej książki np o PHP a podstawy SQLa nauczyć się samemu. Początki są na prawdę proste, cztery podstawowe zapytania + jakieś WHERE, LIKE, ORDER BY itp. I chyba nie warto uczyć się MySQL tylko ogólnie SQLa i od razu znaleźć informacje o PDO. Później nie będzie Ci to starczało i możesz pokusić się o jakąś porządną książkę na temat baz danych.

Dla początkującej osoby w zupełności wystarczą kursy z netu: https://www.google.pl/search?q=kurs%20PHP, no chyba, że ktoś nie ma dostępu internetu.

Ja pisał bogdanos0 “PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum profesjonalisty” ta książka jest po prostu genialna szczególnie dla początkujących, razem z autorami można tworzyć kod dzięki czemu nauka utrwala się głębiej i w praktyce, jednak przed tym polecam Biblie HTML przyjemna lektura, szybko sie czyta. Obie książki z Heliona i po 100 zł ale warto mieć je w domowej bibliotece :slight_smile: powodzenia

:slight_smile: