Jakie limity w Niemieckim internecie od 1und1?

Mam internet od 1und1 http://dsl.1und1.de/DslTarif?__reuse=1371374450651 tą ofertę.Ne znam za dobrze niemieckiego i mam problem z tym,że internet chodzi coraz wolniej.W pierwsze dni korzystania transfer wahał się ok 2 Mb/s nieraz nawet do 5 Mb/s.Teraz nie przekracza 0.77Mb/s :oops: I mam prośbę żeby ktoś sprawdził tą ofertę na jakiej zasadzie są te śmieszne limity i czy mogą mi jeszcze obniżyć transfer bo jak zejdzie poniżej tych 0.77 to przecież nie da rady będzie korzystać z wlanu na 2 laptopy.Bardzo proszę o dokładną odpowiedz na jakiej zasadzie działa ten internet.Z góry bardzo dziękuję. =D>

Ile zapłaciłeś? 19,99 E?

jaki pakiet? jeśli ten najtańszy za ~20 to:

download DO 16.000 kBit/s; upload DO 1.024 kBit/s limit danych 100GB na m-c

po przekroczeniu:

download DO 1.024 kBit/s; upload DO 128 kBit/s

klucz to magiczne słowo “DO”

Mam pakiet za 20 euro.

Czyli po tych 100 GB na miesiąc obniżają mi DO około 1.024 kBit/s do końca miesiąca i już mi nie zmniejszą tego transferu co mam?

Te DO jest troszkę naciągnięte bo znacznie wolniej chodzi niż te 1.024,ale i tak jak na Niemcy to taniej się nie znajdzie neta i do tego mam telefon z darmowymi rozmowami,ale tylko na stacjonarne.Bardzo dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi,nie wiedziałem,że te forum jest tak dobre.

Zgadza się! Chociaż 1 Mb/s “download’u” to mikro na dzisiejsze czasy. Niestety, w Twoim pakiecie nie ma w ogóle mowy o “upload”, czyli szybkości wysyłania do sieci, tak więc z użyciem np. Skype mogą być problemy. Natomiast pakiet za 25,-euro jest o niebo lepszy! 6/0,5 Mb/s (D/U) i nie ma limitu, czyli taki “normalny” internet :slight_smile:

Mi wystarczy 15-20GB na miesiąc (w nocy mam osobny licznik, więc tego nie liczę). Nie oglądam YouTube w HD, tylko na nocnej.

Wyżej napisano, że słowo “do” jest tu kluczem.

Możesz sprawdzić jakimś programem ile pobierasz danych.

Wielkie dzięki,wiem,że ten za 25 lepszy ale trudno 2 lata szybko minie i tak się cieszę,że mam w końcu po 2 latach neta.Wcześniej miałem 3g to była tragedia gg ciągle mi wylogowało.Najdziwniejsze jest to,że w Polsce mam 4 mb i Youtub przy 480 zacina się a teraz w Niemczech mam ok 1 mb i żadnych lagow.W Niemczech za dobrego neta trzeba zapłacić ok 40 euro.Ale i tak nie wolno filmów czy muzyki pobierać więc mi nie jest potrzebny mega szybki transfer do YT czy przeglądania stron.

kgw007 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Witam,

Domyślam się że pobierasz nauki u naszych sąsiadów bo jeżeli pracujesz to 40E mały pikuś :slight_smile:

Upload podany jest w szczegółach oferty, przed limitem 1024kB/s, po limicie 128kB/s.