Jakie macie opinie o sklepach z elektroniką?

Jakie są wasze opinie o sklepach internetowych? Macie jakiś swój zaufany, w którym zwykle robicie zakupy? Jeśli tak, to co Was do niego przekonało.
Dzięki za wszystkie opinie i pozdrawiam

Badanie rynku? A dla kogo to? Dla TVP, to bez kozery powiem Orlen! :joy:

Też Orlen :wink:


A tak na serio zazwyczaj kupuję w sklepie, który jest na rynku od długiego czasu a następnie kieruję się ceną. Jeżeli cena jest podobna to wybieram jakiegoś dużego gracza typu Morele. Bardzo często korzystam z Allegro, ponieważ tam często jest darmowy zwrot przy zamawianiu do paczkomatu - bez podania przyczyny, bez dyskusji. Na Allegro są te wszystkie znane sklepy jak Morele ale cena bywa niższa no i lepsze warunki ze zwrotami. Darmowe zwroty to również świetna opcja gdy kupuje się od jakiegoś małego sprzedającego i nie ma się pewności.

Czekam na przelew od Allegro za reklamę, mój numer konta podam w prywatnej wiadomości ;D jeżeli inni poczuli się poleceni to też proszę o wpłatę ;D

Przy wszystkich zakupach na odległość masz do tego prawo w ciągu 14 dni.

Moje sklepy, to media markt i bino. Mam w zasięgu kilometra.

Może dla TVN, tam wiecznie sama i tylko prawda, większą niż u księdza na spowiedzi.

Moje sklepy: MediaMarkt, RTV euro AGD, Media Expert, od wielkiego dzwonu X-Kom i czasem u Araba ma targu.

Żadne badanie rynku… Po prostu ostatni komputer kupowałem w 2012, więc chciałem wiedzieć co mniej więcej się zmieniło od tamtego czasu, ale jak widać wszyscy szukają jakiegoś dzikiego kontekstu :smiley:

RTV euro AGD mają fajne promocje i ceny.
Kupiłem u nich lapka i wszystko było na piątkę.
Lapek dużo tańszy niż gdzie indziej.

  • Euro AGD (kupuję tam jak szybko czegoś potrzebuję. Bardzo szybka realizacja zamówień. Najczęściej zamówiony towar jest do odebrania na drugi dzień w sklepie. Za duże zakupy powyżej 3k zawsze po 2-3 tygodniach dostawałem u nich bon 100zł za co też ich szanuję)

  • Komputronik. (drogi ale nigdy się na nim nie zawiodłem)

  • x-kom (bardzo dobry kontakt z obsługą. W przypadku jakiś nieprawidłowości z zamówieniem czy samym sprzętem nie robią nigdy problemów)

  • morele (moim zdaniem podobny poziom do x-kom. Oba sklepy są dla mnie jak brat i siostra)

  • U Stasia (dobre piwo i pierogi)

Kupując tylko u „dużych” sami tworzymy sobie monopole/oligopole i tym samym wysokie ceny.

Droższą elektronikę wolę kupować lokalnie. U mnie częściej priorytetem jest szybki odbiór niż cena o 20 zł niższa (przy produktach za np. 600 zł).

Wyjątek robię dla RAM i zasilaczy - te kupuję tylko w dużych znanych sklepach.

Kupuję w wielu sklepach i odpukać, z żadnym nie miałem problemów.

Nie zgadzam się z tym. Konkurencja jest zbyt duża nawet wśród dużych sklepów by mogły tworzyć sie monopole. Wystarczy popatrzeć jak najwięksi kuszą promocjami. NET niedawno OLEDy miał przecenione na ponad 1000 zł. W Euro co chwila duża promocja, morele co tydzień okazje i spore upusty w sekcji „alarm cenowy” to samo w x-kom. Nie ma szans dziś na monopol. Zbyt dużo wielkich sklepów jest na rynku by któryś z nich mógł nawet myśleć czy mieć zapędy monopolistyczne.