Jakie macie temperatury poszczególnych podzespołów?

No cześć! Tak jak w temacie. Pochwalcie się swoimi temperaturami. Zdjęć myślę nie warto wstawiać, tylko bez żadnych oszustw! Temperatury podajemy kiedy komputer trochę “popracuje na pulpicie ewentualnie internet itp”. Ja pierwszy zacznę. No więc:

Procesor: [intel core i3 530]

  • core (1) 27 stopni

  • core (2) 31 stopni

Grafika: [NVIDIA GeForce GT 240]

  • 30 stopni

Dysk: [WDC WD10EALS-00Z8A0]

  • 34 stopnie

Płyta główna: [ASUSTeK Computer INC. P7H55-M)

  • SYSTIN 25 stopni

  • CPUTIN 42 stopnie

  • AUXTIN 86 stopni

To moje wyniki. Temperatury sprawdzałem programem CPUID Hardware Monitor.

To jakiś Quiz ? (jeśli tak - to może jakieś nagrody są przewidywane … ?)

hwmonitor.png

A teraz już poważnie: możesz zaspokoić MOJĄ CIEKAWOŚĆ odpowiedzią na pytanie: czemu niby miałoby takie porównanie służyć ?

Moje, źle nie jest :slight_smile:

Temp_png_300x300_q85.jpg

Po prostu ciekawi mnie jakie są temperaturki waszych maszyn :smiley: Skoro dział na luzie to i temat.

Internet + Revo Uninstaller. Chwilowo nie mam opuszczonego napięcia, nie chce mi się w to bawić

temp.PNG

Jak wy uzyskujecie takie małe temperatury procesora? Macie jakieś lepsze chłodzenie czy co? Bo ja mam zwykłe boxowe proca + wentylator wyciągający ciepłe powietrze z obudowy. Drugi wentylator będę montował dopiero jak dostanę z allegro rozgałęziacz 3 pin.

Lepsze chłodzenie i dobra pasta.

Właśnie dlatego, pytałem się: jaki cel ma takie porównanie ?

IMHO - czysto dla pooglądania sobie… bo porównywać - to się tego za bardzo nie da…

Do pooglądania sobie. Już pisałem. Czysta ciekawość. Jak dla ciebie to nie ma sensu to nie wypowiadaj się wcale.

Mój główny procesor 36,6 ’ :slight_smile:

Mówisz o mózgu? Pod pachą jest 36,6. W jamie ustnej jest chyba 0,3 więcej prawidłowo a w uchu i odbytnicy coś ponad 37 :stuck_out_tongue:

W mózgu z tego co wiem działa termoregulacja, ale specem nie jestem.

:slight_smile: @sla17 miejsce do odczytu nie było określone a termometr miałem pod pachą aczkolwiek z przekierowaniem na mózg …

Rekord: 102 stopnie na grafie, GF 9600 :smiley: Podczas grania w NFS CARBON, bez żadnego wentyla. Wszystko chodziło ok, pomiary aplikacją od nvidii :slight_smile:

A myślałem że GF 4 był ostatnią kartą w której nie było wentylatora (choć w niektórych wersjach był). Dla mnie to porażka - bo przy obudowie typu tower radiator jest na dole, co jest bez sensu wg mnie.

Na swoim nowszym wiem jakie mam, nie mam na nim natywnego WIndowsa, W BIOS na Phenom I X3 2.1Ghz pokazuje 36-38*C na bezczynności, a ok 50-55*C po ostrej jeździe, tylko że b. szybko się chłodzi do 50*C więc mogło mieć więcej.

Na Athlonie XP 2.2 Ghz na chłodzeniu od 1.7 miał ok 50-60*C przy normalnej pracy, max 65*C w dużym upale (32*C w pokoju). Na płycie dochodziło do 50*C nawet.

Dyski Baracudy i ATA i SATA pokazują 30-36*C.

Sam jestem ciekawey czy komuś udało się zmierzyć temperaturę na zintegrowanej karcie graficznej w komputerze stacjonarnym?

Pacha to z tego co wiem najmniej dokładne miejsce pomiaru :wink:

image_page.php?album_id=4&image_id=4555

Zima Cooling :slight_smile: