Jakie mam ip? wew czy zew?

Wiem że było multum takich tamtów i na dobreprogramy i w ogóle, ale po przeczytaniu tego wszystkiego dalej niemoge określić jakie mam ip(zew czy wew)

Wszyscy polecają strone:

http://net-ip.info/

ale tam pisze tylko tak:

twój adres: 80.54.114.2 (80.54.114.2)

ale co z tym dalej zrobić?

Widziałem też posty żeby odpalić konsole, ale tam też się niczego nieodwiedziałem na temat mojego ip(zew czy wew).

A więc prosze was o proste wytłumaczenie tego jak moge to sprawdzić.

Pozdrawiam

człowieku, masz ip 80.54.114.2 a to jest twoje zewnętrzne ip i czego chcesz więcej? przecież nie będzie napisane “zewnętrzne ip” :?

Jesli masz Neo to jest twoje zew IP, ale nie jest ono stale.

Jesli masz jakas osiedlowke czy cos w tym stylu to to IP jest zewnetrznym IP twojej calej sieci. Aby to potwierdzic zrob tak:

Uruchom->cmd->ipconfig /all

Tam miedzy innymi bedziesz mial linijke Adres IP. Jesli ci sie bedzie pokrywal z tym aktualnie pokazywanym przez http://net-ip.info/ tzn. ze jestes szczesliwym posiadaczem prywatnego, zewnetrzengo IP. Jesli jednal bedziesz mial inne…np. w styplu 192.168…itd to znaczy ze masz wewnetrzne IP, jednak z zewnatrz ty, jak i inni uzytkownicy twojej sieci sa widziani jako 80.54.114.2.

Pozdrawiam

logiczne że jeżeli jest na przykład w sieci osiedlowej to ma również wewnętrzne ip,

ale to ip jest (jak sprawdziłem) ZAKLADP-INSTALACJI-I-KONSERWACJI-ANTEN z Krosna Odrzańskiego

więc jeśli ma modem na biurku w domu to to jest jego zewnętrzny i wewnętrzny adres a jeżeli ma kabelek podpięty do sieciówki to jest w sieci osiedlowej i to jest jego zewnętrzny adres a wewnętrzny ma typu np 192.168…

To nie do konca prawda ze osiedlowka z definicji wiaze sie z wewnetrznym, nieroutowalnym IP. Ja mam w domu takowa i za 12zl dokupilem sobie zewnetrzne IP.

pewnie bo jak macie dsla to macie np 4 adresy zewnętrzne to mogłeś dogadać się z adminem i za te 12 zł mieć zewnętrzne ip :lol: jeśli ci potrzebne… w takiej kablowej sieci mają raczej 1 ip zewnętrzne…

@ lolyy

Z tego co wyczail Adrian8322 to masz osiedlowke i jesli nie dokupywales sobie dodatkowych opcji do abonamentu za net tzn. ze:

  1. Twoj komputer ma wewnetrzne IP takie jak pokazuje ipconfig /all

  2. Twoja cala siec ma zewnetrzne IP 80.54.114.2, i jak pisalem tak jestes widziany z zenatrzn.

W twoim wypadku odpada stawianie serwero gier na ludzi spoza twojej sieci czy serwerow ftp…itp.

Adrian8322

U mnie zew. IP za 12 zl to opcja dla wszystkich…ludzie z 128 kbps moga sobie ja zafundowac, a dla opcji 1Mbit teraz daja ja gratis.

Pozdrawiam

Ok dzięki wszystki, okazało się że mam wewnętrzne ale jutro admin da mi zewnętrzne :wink: