Jakie MMO teraz?

Cześć!
Słuchajcie w jakie MMO się teraz gra? Pytam ponieważ jestem po próbie powrócenia do WOWa gdzie zerwałem na WOTLK (czyli 90% czasu spędziłem na TBC) i jestem tak zażenowany poziomem gry, która rozumiem, że zaraz ma stać się niedzielną rozrywką dla całych rodzin na konsoli i padzie, że nie do końca nie wiem czy jest sens się dalej zagłębiać.

Ręce mi opadły - zaczynałem od RAGNAROKA swoją przygodę z MMO gdzie rozdawało się wszystko i wszystko było możliwe, sam WOW był już takim uproszczeniem, że obciach, a teraz to można dziecko posadzić - poniekąd po to ta gra jest i rozumiem twórców, ale jestem na nie.

Słyszałem o ElderOfScroll online, warto tam zajrzeć? Ktoś mi radził DIABLO 3 - ogarniam na youtube, ale tam chyba nie ma normalnego trybu PVP?

Lineage II i guild wars jakoś dziwnie wyglądają.

Dodatkowo cała masa gierek to jakieś dziwne “NIC” to klikania na tablecie, co to się porobiło :smiley:

Coś ktoś poleci?

Jeśli będzie pasowała oprawa graficzna to masz Dragon Nest na Steam.

nieźle wygląda, sprawdzę, a AION?

Aion nie wiem nie grałem.
Ze starszy masz Two World czy Gothic ale coś mam wrażenie, że albo grałeś albo nie ten styl.
Vindictus(Steam)
Skyforge
Tera Online
i być może Secret World Legends

To wsio darmowe o czym mogłem teraz pomyśleć.

PS. Mogą być płatne?

Jasne, że mogą być płatne. Tera odpada od kiedy jest darmowa nie da się grać.

Gram w Guild Wars 2 w porównaniu do WOWa którego znałem ładnie to wygląda, ale gra nie ma sensu, tzn. nie ważne co robisz i tak dasz sobie radę, nie ma znaczenia kto gdzie idzie, nie ma podziału na heala i tanka.

Wszyscy są wszystkimi, ogólnie słabo, wszyscy potrzebują tych samych statystyk właściwie - trochę pokombinowane w talentach/umiejętnościach, ale ostatecznie i tak nie ma to większego znaczenia - sztuka dla sztuki.

Rozmowa z ludźmi jest nie potrzebna właściwie, wszystko opiera się o zbieranie śmiecia co jest na komplikowane, aby kupować pakunki :smiley:

Pomysł na grę był - głównie jeżeli chodzi o bronie itp. sama gra jako gra nie istnieje, to takie kogo posadzisz i naciska klawisze to sobie poradzi :wink:

Innymi słowy Guild Wars 2 -odpada. Tera - odpada. Vindictus - odpada.

Ktoś mi wspominał, że AION jest ok, to prawda?

Jeżeli chcesz dobrego MMO RPG to olej wszystko co jest F2P, bo to tylko masa grindu i niesprawiedliwy p2w zabijający przyjemność z rozgrywki. Jak na razie ponoć dobrze się trzyma The Elder Scrolls Online. AION grałem przez chwilę i jakoś mi nie podszedł, ale to moje odczucie.

1 polubienie