Jakie monitory kupić? Do 1300 zł

Witam, na początku powiem, że mam do wybrania jeden spośród 3 monitorów. Szukałem w internecie jakichś fajnych monitorów i znalazłem właśnie trzy od trzech różnych firm. Interesują mnie tylko monitory 165hz do 1300 zł tak jak w tytule. Dobrze by było, żeby monitor miał max 24 cale, ponieważ chciałbym kupić dwa takie same. Zależy mi również na tym, żeby monitor miał dobre głośniki wbudowane, aby nie były za ciche. Tutaj monitory które wybrałem:

  • ASUS TUF Gaming VG24VQR 24" 1920x1080px 165Hz 1 ms Curved
  • AOC C24G2U 24" 1920x1080px 165Hz 1 ms Curved
  • ACER Nitro VG242YPbmiipx 24" 1920x1080px IPS 165Hz 1 ms

Najlepiej jakbyście ponumerowali te monitory od 1 do 3 i napisali dlaczego akurat ten monitor jest na tym miejscu (jestem zielony w tym temacie). Możecie również podsyłać wasze propozycje! Pozdrawiam

Pytanie do czego ci ten monitor. Bo wybrałeś same gamingowe gdzie koszt jest podnoszony przez wysokie odświeżanie matrycy. Jeżeli nie grasz to na przykład w tej cenie warto zainteresować się monitorami 4k ale z niższym odświeżaniem na przykład 60Hz.

Ten odradzam od razu. Kupowanie monitora 24 calowego z zakrzywionym ekranem mija się kompletnie z sensem. Zakrzywione ekrany to minimum 32 cale żeby miało to jakiś efekt i sens i nie było przerostem formy nad treścią.

Co kto lubi, moim zdaniem 4k ma ogromny sens, ale w monitorze 43’’ gdzie nie trzeba używać skalowania.

Osobiście dla mnie podstawową cechą monitora jest jego 1. wielkość, 2. odzworowanie kolorów. Im większy tym lepszy - to jest coś co wpływa w największym stopniu na produktywność, ale też na wrażenia z gier czy filmów. Zdecydowanie bardziej niż ultra płynność. Ale nie będę dyskutował. Co komu odpowiada. Sam mam 43’’ na środku i wertykalnie ustawione 32’’ po bokach i jest git. Pewnie że chciałbym mieć wyższe odświeżanie w głównym monitorze, ale na pewno nie kosztem rozmiaru, czy jakość obrazu.

Jeśli chodzi o zakrzywienie to ma to jakiś tam sens jeśli kupujemy kilka monitorów i ustawiamy obok siebie. Ale to pewnie od 27’’ wzwyż i nie wiem czy większego sensu nie ma jeden ultrawide. Przynajmniej nie ma ramek.
24’’ to w ogóle jakieś maleństwo. Dla mnie to bliżej ekranu laptopa niż PC. Za 1300 zł to można kupić całkiem fajne 32’’ 2k a nawet większe używane .

Wybrałem gamingowe, ponieważ będzie on używany do grania, ale również do pracowania. Jeśli chodzi o zakrzywione ekrany to nie wiedziałem tego. Tutaj mogę jeszcze podać inny monitor tej samej firmy bez zakrzywionego ekranu:

  • ASUS TUF Gaming VG249Q1A 23.8" 1920x1080px IPS 165Hz 1 ms

Chciałem 24’’ żeby 2 monitory się zmieściły obok siebie i nie były za duże. Nie wiem czy większe niż 24’’ nie będą za duże. Teraz posiadam monitor LG M2450D który ma 24’’ i większego nie potrzebuje. 24’’ wcale nie jest porównywalne do laptopa, haha.

Czekaj, czekaj chcesz kupić 2 monitory? Do gier? Tak, że w sumie będziesz grał na dwóch? Dodatkowo aby monitory miały 24 cale?

To ma mało sensu. Do gier używa się konfiguracji 1 albo 3 monitorów - wtedy te 2 umieszcza się w widzeniu peryferyjnym.

Dwóch monitorów mógłbyś użyć jakby 1 był główny a drugi pomocniczy. Czyli np. Jakby 1 służył ci do gry a drugi np. do czatu.

Dwóch monitorów mógłbyś użyć jakby 1 był główny a drugi pomocniczy. Czyli np. Jakby 1 służył ci do gry a drugi np. do czatu.

Dokładnie o to mi chodzi. Żeby na jednym ekranie była gra, a na drugim co innego.

Macie jeszcze jakieś propozycje? W tym tygodniu lub w następnym kupuje monitor.

W pełni się zgadzam, taki 43" 75Hz 4k z opcją podziału na 4 by mnie uszczęśliwił.

Ja chciałbym max 24 cale, żeby mi się zmieściły na biurku, bo mam tak jakby ‘‘sufit’’ a pod nim miejsce na monitory :laughing: