Jakie niedrogie urządzenia wielofunkcyjne (drukarka)

Jakie polecacie niedrogie [ok. 300zł] urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, ksero, faks) ??

Co myślicie o firmie Brother ?

  • Zależy mi na tym aby koszty eksploatacji były jak najtańsze…

HP OfficeJet 4355 399 zł. Nic tańszego wartego uwagi nie znalazłem.

djkilof , niestety HP nie biorę w ogóle pod uwagę - zbyt drogie ceny eksploatacji (nawet zamienników).

Co myślicie o Brother MFC 215C - może ktoś zna coś podobnego ?

mam epson dx 4050 i nie narzekam

tusze

np

http://siwek.com.pl//kontakt/catalog/pr … ts_id=1925

ale widziałem też po 12 zeta. z tym że piszą w tym 1 przypadku że ma powiększoną pojemność o 30 w stosunku do oryginału.

Uwaga:

Chip zainstalowany w tych kartridżach współpracuje tylko z drukarkami wyprodukowanymi do kwietnia 2007 roku. W chwili pojawienia się kartridzy z nowymi chipami odpowiednia informacja pojawi się w opisie.

Akurat patrzyłem na ten model (jest tani) oraz zamienniki tuszy (http://www.allegro.pl/item241181318_eps … 0_kpl.html) są w bardzo dobrej cenie, ale brakuje mi w nim funkcji fax (czasem się może przydać… :slight_smile: )

Ogólnie drukuję mało ale jak już coś kupować to dlatego chciał bym aby były dodatki z których rzadko będę korzystał ale korzystał :wink:

hmm? Gdzieś ty widział te zbyt drogie koszty eksploatacji heh?

Ja mam hp’ka i przy zakupie dopełniaczy do tuszu (2x20ml - 25zł w drukarni) starcza mi to na 4 pełne dopełnienia zbiorniczka więc? 4 “baki” tuszu za 25zł to jakby nie patrzec nie jest wysoka cena…

Reaping , i trzeba się bawić z jakimś strzykawkami …

Wolę kupić tanio gotowe zapełnione niż mam eksperymentować sam…

Ja nie biorę drukarek innych niż HP. Miałem kilka innych i na każdej się przejechałem. Co do HP to są niezawodne a koszty eksploatacji w cale nie są duże.

djkilof , ja mogę powiedzieć odwrotnie miałem jedną HP, teraz mam drugą HP i właśnie kończy swój żywo. A co do ceny eksploatacji dla mnie jest po prostu śmieszna za 3 pojemniczki (56, 57 i 58) muszę płacić prawie 250zł. (oryginał) więc to po prostu paranoja …

Chcę kupić coś tańsze (tańszego przy zakupie i tańszego w eksploatacji) - HP jest dobry dla ludzi którzy kochają tą firmę a nie zależy mi na kasie tylko na renomie i na powiedzeniu używam HP (jak to dumnie brzmi)

Głupoty piszesz. Ja kupuje zamienniki po 30 zł.

Stary ale ściemy walisz… ja jak kupowałem gotowe zbiorniki oryginalne to wychodziło mi max 80-90zł… Tobie po prostu ktoś wcisnął po zawyżonych cenach i teraz gadasz głupoty…

A co do dopełniania samemu to jaki to problem? Wyjmujesz zbiornik z drukarki, u góry masz otwory, wkładasz strzykawkę do środka i wpuszczasz dociskając dozownik tyle ile Ci potrzeba a następnie wkładasz zbiornik z powrotem do drukarki… jakiś problem? Czy za bardzo skomplikowane??

Koszt dopełniania samemu u mnie to ok. 25-30zł za 4 pełne zbiorniczki… więc? Zresztą jak wolisz to weź sobie jakiegoś taniego lexmarka albo epsona i tyle… Twój wybór, Ty będziesz tego używał

Ja moge powiedzieć że laserowe są dobre hp’ki, a atramentowe polecam tylko canony.

30 zł. za ile (za jeden zamiennik czarny) ??

Ile płacisz za zamiennik kolorowy ??

Bo na allegro ja znalazłem, że zamiennik HP 56 i 57 kosztują łącznie 87zł.

  • pojemność 25ml (czarny), 18 (kolor).

A np. zamiennik Brother kosztuje 23,99 i jest 26 (czarny) i 48 (3xkolorowe)…

Więc prosto widać, że Brother jest dużo tańszy i o wiele więcej tuszu jest (w zamiennikach kolorowych).

Ja to samo mogę powiedzieć to Ciebie - “Ściemę walisz” …

Wyżej napisałem jak jest z zamiennikami a z oryginałami też nieźle jest bo oryginały od HP 56(19ml) i 57(17ml) kosztują 170 zł. więc czy ja wiem czy to tak tanio.

A przykładowo w oryginałach nieco droższych do Brothera bo kosztujących 190 zł. w czarnym pojemniczku jest 21ml, a w 3 kolorowych łącznie 37ml (więc

Pisałem już nie chce mi się bawić w napełnianiu samemu wolę kupić tanie zamienniki niż bawić się (eksperymentować) - gdzie raz będzie działało a 10 nie (a oprócz tego napełniając HP są problemu z poprawnością pokazywania ilości tuszu).

Dokładnie ja będę używał HP ma już dość (jakościowo nie jakiś super, a ceny mają najwyższe jakie się da).

no comment…

po prostu miałeś drogie w eksploatacj wersje drukarek hp… ja do swojej za oryginalny tusz czy to kolor czy czerń nigdy nie przekroczyłem kwoty 90zł…

teraz sam już od jakiegoś czasu (prawie 2 lata) dopełniam tę samą od 2 lat drukarkę i jakoś do tej pory nie miałem żadnych problemów…

a teraz z innej beczki

Po co się radzisz forumowiczów jaki model wybrac jak i tak z góry przesądzasz co weźmiesz… wiadomo że głównie polecane będzie HP bo to dobra, sprawdzona i jak się umie to nie droga w eksploatacji firma

EOT

Złączono Posta : 14.09.2007 (Pią) 14:50

sam miałem już parę drukarek typu canon/epson i nigdy więcej tego nie tknę

Reaping , pytam po to, żeby się poradzić, ale chyba mogę powiedzieć, że czegoś nie biorę pod uwagę … a w tym przypadku tak jest z HP

HP jest polecane dlatego, że jest “oklepane” wszyscy go używają bo kiedyś tam go kupili, teraz jest dużo więcej marek i dużo lepszych (choćby) Epson w czym jest gorszy od HP tym, że HP winduje ceny za wszystko…

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=drukarki_hp_epson <-- lekturka

przeczytaj i wtedy się wypowiadaj

wszystko zależy od tego jak intensywnie używasz drukarki…

epson jest opłacalny tylko wtedy kiedy drukujesz mało i sporadycznie…

a co do kosztów drukowania to w zależności od modelu drukarki hp koszty są niemal że identyczne co do kosztów drukowania epson’em

z włąsnego doświadczenia wiem, że w epsonach często trzeba czyścic głowice

przejrzyj koszty drukowania 1 strony modelem 6122…