Jakie nowości w Microsoft PowerToys 0.73.0 względem 0.70.1

(13) Microsoft PowerToys - YouTube

Playlista na moim kanale nt. Microsoft PowerToys.

Witam!
Mam pytanie. Na załączonej playliście jest - jako ostatni - film z wersją 0.70.1. No i teraz przychodzę z pytaniem: czy są jakieś warte uwagi nowości (nowe funkcje / zmiany) względem wersji 0.70.1 a 0.73? Filmów nt. wersji 0.71 i 0.72 nie ma, zatem będzie „Przeskok” z 0.70.1 do 0.73.

Tyle, że musiałbym wiedzieć co M$ dodał / zmienił w wersji 0.71, 0.72 no i 0.73 najciekawszego, bo chcę wiedzieć, czy warto nagrywać film z tą aktualną wersją 0.73.

Niby jest changelog, ale w j. angielskim i na dodatek opisany tak trochę… ciężko. Po prostu nie ogarniam tego changelog’u.
Ktoś mi pomoże i wypisze najciekawsze nowe funkcje, o ile takowe są no i czy w ogóle warto nagrywać wersję 0.73?

Z góry dzięki :slight_smile:

nie istnieje prostszy sposób opisania zmian w produkcie takiego typu, niż release notes:

1 polubienie

Najważniejsze zmiany w wersji 0.71:

Obsługa podglądu plików archiwalnych za pomocą funkcji Peek;
Naprawiono awarię PT Run spowodowaną brakującym plikiem App.Dark.png;
Dodano ustawienie umożliwiające ustawienie Podglądu rejestru jako domyślnej aplikacji do otwierania plików .reg;
Zmodernizowany pasek tytułu i styl aplikacji Ustawienia (materiał tła z miki), aby były zgodne z wytycznymi systemu Windows 11.

Wersja 0.72:

Znacznie zmniejszono przestrzeń zainstalowaną PowerToys, ponieważ narzędzia korzystają z tej samej ścieżki instalacji. W porównaniu z wersją 0.71, wersja PowerToys zainstalowana na komputerze 0.72 x64 zmniejsza rozmiar zgłaszany na ekranie Zainstalowane aplikacje z 1,15 GB do 785 MB, a rozmiar we właściwościach Eksploratora plików dla folderu instalacyjnego z 3,10 GB do 554 MB.
Generator wartości — nowa wtyczka PowerToys Run, która generuje skróty i wartości GUID.
Podświetlenie myszy ma nową funkcję, która sprawia, że podświetlenie zawsze podąża za wskaźnikiem myszy.
PowerRename został przerobiony, aby obsługiwać większą liczbę plików bez awarii.

Wersja 0.73:

Menedżer klawiatury obsługuje teraz Numpad. Uwaga: przy wcześniej powiązanych skrótach klawiszowych przechowywanych w pliku Settings.json będzie teraz reagował tylko na klawisze inne niż Numpad. Jeśli użytkownik chce przywrócić poprzednie zachowanie, może to zrobić, ręcznie dodając kolejne powiązanie dla wariantu Numpad.
Nowe narzędzie: Crop And Lock umożliwia przycięcie bieżącej aplikacji do mniejszego okna lub po prostu utworzenie miniatury. Skoncentruj okno docelowe i naciśnij skrót, aby rozpocząć przycinanie.
Ulepszenia i refaktoryzacja kodu FancyZones.
Zmodernizowany interfejs ImageResizer UX.
Zaawansowana funkcjonalność licznika PowerRename.

Nie mogę znaleźć tego Crop and Lock’a. Mam polską wersję 0.73.0 x64 na Windows 11.

Czy zrobię film, to nie wiem…


Co, trzeba pobrać coś? W tych folderach jest dużo plików *.cpp., czyli do kompilacji C++…

To niby 2-klik na oknie.

Opisy innych znajdziesz w Google:

https://www.google.com/search?q=Crop+And+Lock

1 polubienie

Dzięki. Jeszcze nie do końca rozumiem tej nowości dot. Pidswietlenia myszy czy jakoś tak i pudazania za kursorem. No ta funkcja ułatwia odnalezienie kursor, ale o co chodzi z tym podązaniem za kursorem?