Jakie odświeżanie?

Mam monitor 19’ oraz kartę graficzną Radeon9000PRO128MB. Jakie ustawić odświeżanie monitora? Dotychczas miałem 60hz. Czy jest to wystarczająca wartość?

Maksymalnie mogę mieć 85Hz. Ile ustawić? Jaka będzie róznica? Wytłumaczcie mi pojęcie odświeżania.

Odświerzanie to znaczy ile monitor na sekunde ma wyświetlać obraz. Jeżeli masz 60 Hz czyli podczas sekundy obraz na monitorze jest rysowany 60 razy. Im więcej tym lepiej bo oczy się nie męczą. Nastaw na 85 i bedzie dobrze

Zdecydowanie polecam 85Hz. Oszczędzisz sobie oczy.

najlepiej 85,do 120 wtedy spox wszystko wyglada

To ustaw na 80 Hz - maximum może być niebezpieczne dla sprzętu.

Sam mam 800x600 i odświeżanie- 100Hz

Czytaj ze zrozumieniem

Post OT

Usuwam

Dobra, ustawiłem 75Hz. Dzięki. Za wszystkie porady.

Jutro przedstawię Wam mój zawiły problem. Odświeżąnie też będzie miało coś z tym wspólnego. :slight_smile:

Lazikat to chyba napisał, by mi pomóc! Bym mógł sobie porównać! … Czasem należy znalexć złoty środek w usuwaniu postów… :?

We wszystkich gazetach piszą, żeby ustawiać na 85 Hz, i tak też mam. Spoko, taki sprzęt jaki masz powinien wytrzymać te kilkadziesiąt Hz! !!

!!

CZy na mojej karcie NVIDIA GeForce4 MX 440 pójdzie odświeżanie 85 Hz ???

Tak. Mam taką samą kartę i chodzi. :smiley:

To był cały post - nie uważam, by taka

informacja w czymś Ci pomogła.

szybkość odświerzania ustawia się takie maksymalne na jakie pozwala producent monitora do danej rozdzielczości gdyż jak za dużo ustawisz monitor może się uszkodzić :slight_smile:

Mój monitor mogę ustawić w tym

wypadku na max. 120 Hz

Ja mam Sony Multiscan 210 ES i kartę GeForce4 MX 440 z 64Mb RAMu. Rozdzielczość na 1024x768 i 85Hz. Jak narazie działało wporzo, ale niedawno postawiłem za blisko głośniki i trochę ucierpiał na tym monitor, ale juz jest ok. Musiałem przestawić głośniki dalej.

Moja karta GeForce 3 64Mb ciągnie 85Hz przy 1280x1024. Może być co nie ? Monitor 17’ AOC Spectrum 7K

Ja mam rozdzielczość 1152x864 i 72Hz ,… Jeśli zmniejszę rozdzielczość to dam radę wyciągnąć więcej Hz ?

Spróbuj pozmieniać to się przekonasz. Wszystko zależy od monitora, najlepiej poczytaj sobie instrukcje obsługi tam jest napisane optymalne ustawienie.

Przy wybieraniu odświerzania radzę zaznaczyć opcję “ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić”

Dokładnie dzięki temu będziesz wiedział jakie maxymalne ustawienia możesz mieć. :smiley:

Oczywiście.

Dla przykladu podam maksymalne parametry

obrazu mojego monitora CTX typ- VL 500(T)

  • 1280x1024 - 60 Hz

  • 1024x768 - 85 Hz

  • 800x600 - 110 Hz

  • 640x480 - 130 Hz

Rzecz jasna, że ma on jeszcze tzw. predefiniowane

tryby pracy

  • dla rozdzielczości 800x600 są to częstotliwości 80 Hz lub 100 Hz