Jakie opony r14 czy r15?

trochę mało tych recenzji w czołówce. Na bazie 3 - 4 ocen, ale fakt jak kiedyś miałem Nokiany to były dobre. Poszukałbym tak

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/caloroczne/t=1/osobowe/r=1/195-60-r15#&&

W sumie to czołówka zbliżona

Bo TOP10 płynnie się miesza zależnie od tego kto robi test. Wynika to po części z warunków testu, po części z kryteriów ocen. Przykładowo, opony z głębokim bieżnikiem będą dużo lepiej radzić sobie w głębszym śniegu, będą teź prawdopodobnie nieźle odprowadzać wodę, ale jest też spora szansa że będzie to powodować hałas w trakcie szybszej jazdy. Twardsza mieszanka lepiej poradzi sobie latem i spowolni zużycie opon, bardziej miękka zapewni lepszą przyczepność ale kosztem mocniejszego zużycia, także coś za coś - każdy może dobrać oponę pod własne potrzeby.

A co myślicie o Dębica, Kormoran czy Brigstone

Zarówno w linku który podesłałem jak i w tym który podesłał @Bradlee Bridgestone jest dużo wyżej niż pozostali kandydaci których przedstawiłeś. Nie oszczędzaj na oponach, zwłaszcza wielosezonowych.

Ale porównałeś.

Otwórz ten link i wejdź w zakładkę Producent / klasa.
Od lewej są najlepsze. Zdarza się czasami, że niektóre opony z klasy średniej lepiej się sprawdzają od klasy premium. Zresztą tak jest ze wszystkim. Jednak jeśli kupisz opony z klasy premium prawie na pewno będziesz zadowolony.
Odnośnie testów to już napisano powyżej. Wiadomo jak to działa.

To taka sama jakość, jak tablet marki Manta wśród innych.
Z tanich opon, wielosezonowych, wiadomo Nokian.

Sarkazm?

Czemu sarkazm? To nie jest zły producent chociaż miewał awaryjne serie opon (niektórzy winili za to fabrykę w Rosji).

To jest jeden z najlepszych producentów opon wielosezonowych, inne ma takie sobie, ale wielosezon, pierwsza klasa, nawet niektóre znacznie droższe modele wypadały sporo gorzej. Oczywiście opony zamawiamy wyłącznie z fabryk w Finlandii, sprzedawcy podają gdzie opona była produkowana, bo w Rosji wiadomo, woda po śledziach może być podrabiana.

Wszystko jest względne, zależy również od tego gdzie się jeździ, jak się jeździ, czym się jeździ, itp.
Ja jestem zadowolony z tych, które wybrałem.
Fulda Multicontrol » Oponeo

Nokian to bardzo dobre opony. Ale nie są tanie.

Dodam jeszcze, że zastanawiałem się również nad tymi, ale były znacznie droższe (choć również lepsze):
https://www.oponeo.pl/model-opony/michelin-crossclimate
Teraz widzę, że mojego rozmiaru tam nie ma, ale był.
Widzę, że teraz dostępne są też tańsze, w wersji drugiej:
https://www.oponeo.pl/model-opony/michelin-crossclimate-2
również bez rozmiaru, który mi jest potrzebny.

W porównaniu do wielu odpowiedników innych marek są tanie, np. Michelin, Pirelli czy Goodyear. Natomiast trzymają zbliżony a czasami nawet lepszy poziom parametrów.
Firmy takie jak Dębica, czy Kormoran, to ewidentnie niższa półka. np. Dębica Nawigator jedzie po mokrej jezdni jak po lodzie, do tego jest głośna. Różnica w tym względzie między Nokian Weatherproof
jest bardzo znacząca.

Spojrzę na tych trzech producentów. Oprócz tego jeszcze będę się zastanawiał nad tym czwartym Bridgestone. W takim razie zapominam o Kormoranie czy Dębicie.
@hindus nie ma po co mi oszczędzać na wielosezonowych oponach, prawda.

Tak kolega ma rację. Komfort jazdy przy R14 większy ( też są cichsze)

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.