Jakie oprogramowanie można używać legalnie do zarabiania pieniędzy (za darmo)

Witam

Pytanie jak w temacie - jakie oprogramowanie można używać legalnie do zarabiania pieniędzy (usługowo w odmienności do używania w firmie). Bodajże ccleanera można używać bezpłatnie w firmie ale już wykonywać za jego pomocą odpłatnego czyszczenia komputera nie.

 

Czy na przykład można używać płytki Hirens Boot w serwisie? Czy zawarty na niej mini XP będzie można legalnie używać jeśli ma się licencję na XP w wersji OEM?

 

Czy można legalnie instalować darmowe oprogramowanie i naliczać opłatę za instalację (opłata nie jest za program a za samą usługę instalacji oprogramowania niezależnie jakie ono by nie było)?

Co do instalacji darmowych programów.

Za usługę instalacji możesz pobierać opłatę. Nie zapomnij tylko uwzględnić, że opłata za usługę instalacji, a nie program.

To jest cytat z polskiej wiki -  jest też oznaczenie freeware. Część programów zawartych w Hirensie można używać za darmo również zarobkowo/w firmie więc nie wiem czy może być oznaczenie całej płyty jako jedynie do użytku domowego? Można też chyba edytować zawartość (nie wiem czy można usuwać programy ale jeśli tak to można zostawić by tylko te legalne i było by ok?)

Zacznijmy od  tego  że na tej dystrybucji  są i programy których nie można legalnie używać bez posiadania licencji nawet i w warunkach domowych.

Edytor pozwala dodawać inne, komercyjne programy.

Co do odpowiedzi fiesty - zakładam, że każdy wie, iż Windows i inne znane narzędzia nie są za darmo…

Ok więc sprawa rozwiązana, będę musiał używać UBCD (no bo Barta też pewnie nie będę mógł użyć do stworzenia XP PE z mojej licencji OEM?). Wiadomo że Windows i inne dobre narzędzia nie są za free ale chcę ograniczyć koszty na start i dlatego szukam darmowych alternatyw, z czasem i na płatne narzędzia przyjdzie pora.

 

EDIT:

Ok widzę że UBCD też nie przejdzie… Jest jakieś darmowe/w miarę tanie narzędzie do tworzenia multibootowalnych płyt?

SystemRescueCd już chyba będzie ok jako jedyne.

Używanie samego Hiren’s Boot już jest nielegalne.