JAkie pamięci RAM lepsze a moze najlepsze? DDR vs DDR2

Bardzo nurtuje mnie to pytanie. Ja jestem przekonany, że DDR mimo że starsze są lepsze. NIestety nie jestem w 100% pewien, że tak jest zwłaszcza gdy widze coraz większą ilość użytkowników polecających DDR2. W googlach też nigdzie nie mogę znaleźć porównań tego typu. Wiec pytam o zdanie was :smiley:

Tylko chyba raczej pamięć się dostosowuje do kompa - więc kupujesz to co musisz - a z drugiej strony sama pamięć duzo nie da jesli komp taki sobie - jak to mówią - sprzęt jest taki jak jego najgorsza cześć.

NO ale mi chodzi tak ogólnie co jest lepsze tzn. które pamięci wydajniejsze itp.

Nie można powiedzieć że jedne kości są lepsze od drugich bo mają lepsze taktowanie, same kości DDR2 to tylko nowsza technologia wspierająca nowsze procesory. Ciężko jest stwierdzić która kość lepsza, wydajniejsza gdyż nie da się przetestować na jednym sprzęcie, chyba że płyta obsługuje kości DDR i DDR2, aczkolwiek też wtedy dużo zależy od procesora, gdyż np.

AMD Athlon 64 na s.939 nie obsługuje DDR2, a

AMD Athlon 64 na s. AM2 już obsługuje DDR2 tak więc nie ma możliwości sprawdzenia czy też dokładnego porównania pamiątek.

ddr2 maja wieksza przepustowosc czyli teoretycznie powinny byc szybsze, ale mają wieksze timingi niz ddr co tez je troche spowalnia, ogolnie jak powiedzial czaki1000 ciekzko by bylo przetestowac, pozatym nie slyszalem o plytach z ddr i ddr2 (tak jak to kiedys byly z sdr i ddr)

imo ddr2 > ddr, mam 2 kompy prawie identyczna konfiguracja (różnią się kartą graficzną) i na jednej mam ddr2 a na drugiej ddr, wydajność ddr2 jest o wiele bardziej odczuwalna. Przynajmniej dla mnie :stuck_out_tongue:

No właśnie ale PRAWIE robi wielką różnice, DDR2 ma większe częstotliwości ale też większe timingi a znów DDR ma mniejsze częstotliwości ale za to mniejsze timingi. Nawet dwa identyczne PC mogą się różnic wydajnością a już w szczególności OC. I przede wszystkim Mobo masz inne na jednej i drugiej tak więc nie da się powiedzieć że DDR2 > DDR