Jakie perspektywy zysku ma wg. graczy CDP?

Zapytam tutaj co myślicie o np. zysku netto CDP za rok 2020 i IQ2021. Kurs akcji spadł z 420 na początku grudnia do 180 zeta teraz. Pytam się Was jako graczy głównie w kwestii Cyberpunka 2077, a to dlatego że na forum parkiet i bankier piszą tylko pseudoinwestorzy zwani potocznie leszczami i ci co mają akcje piszą że będzie super-duper żeby sprzedać drożej a ci co nie mają a chcą kupić taniej piszą że będzie armagedon, a jak kupią to zmienią zdanie o 180 stopni i tak w kółko a jeszcze można zarabiać także na spadkach kursu akcji CDP kupując kontrakty na" pozycje krótkie" znane jako S/eski/Shorty.

Jeśli dobrze czytam to The Witcher 3 Remaster/next-gen będzie za darmo dla posiadaczy GOTY więc kokosów z tego nie będzie dla CDP z małym wyjątkiem PS5 i Xbox series X ? Ale tych nowych konsol to za dużo nie sprzedali… no i kto będzie chciał bulić jeszcze raz za Ray Tracing w grze którą wcześniej przez te 6 lat przeszedł kilka razy… ?

PS. Pytam się o to wszystko bo zaraz będzie raport roczny za 2020 oraz powoli się czaję na ich akcje.

O zysku netto Ci nic nie napiszę bo nawet nie wiem ile on wynosi :wink:

Ale jest to firma która ma pewien kredyt zaufania u wielu graczy za bardzo prokonsumenckie podejście i za świetnego wiedźmina 3, jednak w tym momencie chyba nie mają czego sprzedawać. Wiedźmina większość graczy posiada, a cyberpunk w obecnym stanie nie wzbudza entuzjazmu.

Dzięki, mi nie chodzi o konkretne liczby zysku netto czy EBIDTA, to wie teraz tylko RN CDP (o ile jeśli jeszcze tego nie liczy), ale jakie macie odczucia co do niego niech będzie zysku w skali szkolnej od 1 do 6 z plusami. Cyberpunk sprzedawał się w grudniu świetnie a teraz piszą że nawet Fallout 4 z 2016 ma większą ilość graczy na Steam o średnio 50% bo Cyberpunk to gra “na raz i sajonara” czyli jak pijane wytapetowane laski poznane na dyskotekach :wink:

PS. No i Witcher 3 next-gen, za darmo dla posiadaczy GOTY, czy nie wygeneruje większych kosztów niż zysków ze sprzedaży tylko na najnowsze konsole ?

Spekulant z Ciebie. :wink: Na tym można mocno zarobić, ale i stracić, ale to sam wiesz. Ja, kiedy bardziej interesowałem się giełda, to raczej w kierunku spółek dywidendowych. Nie jest sztuką mieć “złoty strzał” i +50% po raporcie. Sztuką jest mieć przez 5, 10, 15 lub 50 lat, jak w USA, dobre wyniki i nieprzerwanie dzielić się zyskami z posiadaczami akcji (2-3% wartości zwykle).

Inwestorami “indywidualnymi” niezbyt się przejmuj, z tego co wiem, to pewnie jest tam sporo funduszy, a one działają nie na emocjach, a algorytmach.

Myślę, że wiedzą co robią z upgrade’ami dla nowych konsol. Nie będzie to żaden wielki remaster, a prosta podbitka, których już kilka było w przypadku innych gier (przynajmniej na Series X).

11 bit kupiłem 10 lat temu 1000 akcji za… tyle ile chodziły wtedy i trzymam do dziś więc spekulantem nie jestem, same trailery z gier na YT dawały mi, jako graczowi w gry, ocenić czy będzie z tego hit czy bubel a także same obsuwy terminów i zakulisowe przecieki od pracowników CDP co robili po 12 godzin dziennie i to na przymus jak w obozie pracy spowodowały że widziałem że Cyberpunk 2077 będzie wiedźmińskim porońcem co długo w kłobuka się nie zamieni… o ile w ogóle to zrobi.

PS. Nawet film dodałem na YT z pierwszej gry 11 bit:

https://www.youtube.com/watch?v=r08Ujtg3BzU&t=1s

i się nabijali tam ze mnie że nikt na to nie “paczy” bo nikogo to nie interesuje, no cóż jak dali raport kwartalny to kilka sesji kurs był zawieszony… ten się śmieje itd

Gdybym miał zgadywać, lub wnioskować, to jestem zdania, że kurs lekko podskoczy po raporcie. Kiepskie wyniki są już wliczone w obecny niski kurs, więc wystarczy, ze cyferki będą mniej tragiczne niż oczekiwano. :wink:

Co do gier się nie wypowiem, czy i na ile będą popularne, moje “ukochane” gry to jeszcze zeszłe tysiąclecie będzie. :slight_smile:

Zwróć uwage na współczynnik C/Z w przypadku Cd Project. Firma ma się bardzo dobrze, zyski jak na firmę produkujacą gry ma bardzo dobre. Jednak w przypadku cen akcji mieliśmy do czynienia z czystą spekulacją.
Nie wiadomo jak będzie ale podejrzewam, że ceny akcji raczej nie poszybują w najblizszym czasie w górę.Po prostu wrócily do normy.
Bezpieczniejsza opcją są lokaty https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/

Taka sam spekulacja jest na 11bit i tam korekty nie ma bo nie można tam grać na spadki. Akcje CDP dziś kupiłem za równe 170 zł, a spadki są wywołane zorganizowaną spekulacją wielkich zagranicznych fundów które grają na zaniżanie kursu ponieważ wykupił shorty “pod korek” żeby zarabiać na obniżce kursu.
Dodatkowo co chwilę obrzucają spółkę błotem żeby kurs akcji był coraz mniejszy czyli one zarobiły coraz więcej. Taka sama akcja była na Orlenie kilka lat temu i była akcja Polskich inwestorów żeby nie sprzedawać akcji i przyniosła skutek ponieważ spekulacyjne fundy dały sobie spokój z dołowaniem kursu Orlenu.
Jednak jeśli kurs CDP spadnie do 140-150 zł to dokupię drugie tyle.

1.13 mld zysku netto i z tego pół miliarda przeznaczą na dywidendę czyli 5 zł na akcję. A z wielkiej i szumnej akcji (które nagłaśniały fundy z zagranicy żeby zarabiać na spadkach) “Help Me Refund” skorzystało 30 tys. kupujących na 13.7 mln sprzedanych kopii. Mam nadzieje że grającym na spadki ręce pourywa bo jak nie odkupią pożyczonych (kontrakty krótkoterminowe) akcji to jeszcze będą musieli sami zapłacić tą dywidendę… poza tym pół miliarda (niemal połowa zysku netto) na dywidendę oznacza że raport za IQ2021 będzie lepszy niż konsensus. 3majcie kciuki bo kupowałem za równe 170 zł :slight_smile:

Moim zdaniem i tak jest dobrze biorąc pod uwagę oczekiwania wobec cyberpunk. Właśnie gram w grę i z jednej strony fajna, z drugiej strony jestem trochę zawiedziona. I jednak o wiele lepiej grało mi się w Wiedźmina…
Ceny akcji po prostu wracają do normy.

Nie wiem czy w obecnej sytacji chcialabym w nie inwestować.