Jakie podzespoły dla mnie?

Witam!

Z komputera korzystam bardzo często, lubię grać w różne gry, mam Windows Vista Home Premium oryginał, ale nie wgrywam go, bo komputer za słaby, korzystam teraz z XP Professional. Chcę sobie dokupić trochę ram 'u , zmienić kartę graficzną oraz nowy procesor. Napiszcie mi jakie są dobre, bo dość długo nie interesowałem się komputerami, i znowu się interesuję ;]

Nowa płyta główna? to lepiej zainwestować trochę pieniędzy więcej i mieć zupełnie nowoczesny komputer.

Do jakiej kwoty mogą być te zakupy?

może tak podasz co masz obecnie i fundusz na rozbudowę.

kamilslarz , Zamiast doradzić kolesiowi jakieś podzespoły to Ty od razu czepiasz się zasilacza. A może on posiada w swoim kompie zasilacz mocniejszy od Twojego :stuck_out_tongue: Kolego podaj kwotę jaką dysponujesz i jaki sprzęt obecnie posiadasz. Pozdrawiam

Zasilacz 350 W, firmy Colorex czy jakoś tak…

Na razie nie mam konkretnej sumy jaką mogę wydać, chcę po prostu wiedzieć jakie podzespoły w tej chwili są dla mnie najlepsze…Czy np Vista będzie wydajnie pracować na np 2 gb ramu, lub 4 gb ramu i procku np 2x266ghz ?

Nie chcę sobie kupić całkiem nowego komputera, bo mnie na to nie stać…

Od tego jakie podzespoły obecnie posiadasz wiele zależy. Gdyż od płyty głównej zależy czy obsłuży ci lepszy procesor, lepszą kartę, Ram itp

No zasilacz faktycznie do wymiany bo to badziew a imn lepszy sprzęt tym lepiej wszystko chodzi :stuck_out_tongue:

na takim procku, to nawet ursus by pracował :lol:

na 2GB Vista będzie dobrze pracować.

No rację miałeś lecz od razu nie można zakładać że ktoś kto ma słabszy sprzęt to musi posiadać zasilacz do du.y

Dobra, na początek przydało by się zmienić zasilacz, to podstawa każdego peceta.

Podaj model swojej płyty głównej i reszty sprzętu.

Sam nie wiem jaką mam płytę główną… potem sprawdzę bo mam od niej papiery ;]

słuchaj tak na początek podaj konfigurację całego peceta czyli kartę graficzną, procek, płytę głowna ilość ramu i czy jest to ddr1, ddr2 czy ddr3 zakładam że ddr1, zasilacz mocy 350 wat bedzie ciężko by ci coś poradzić bez wymiany całego komputera. A i do czego ma służyć komputer. Do gier, do pracy biurowej czy do multimedialnej.