Jakie podzespoły dokupić?

Witam
Mam kilka elementów i potrzebuje złożyć cały komp.
Proszę o propozycje i doradzenie.

  • Zastosowanie komputera : Gry: Need for Speed Payback, SIMS 4, praca biurowa, internet, słuchanie muzyki.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu miesiąca
  • Których części potrzebuję: Zasilacz, obudowa, chłodzenie (firmowe hałasuje), karta graficzna, monitor Full HD, napęd DVD lub Blu ray
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Specjalne wymagania Cichy zestaw
  • Części z poprzedniego komputera : Asrock Z97 Pro4, I7-4790K, Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 32 GB,1600MHz CL9, SSD Goodram

Przy tym co masz to kupowałbym:
GTX 1070, zasilacz silentiumPC 500W Vero, chłodzenie skoro bez kręcenia to SilentiumPC Fera 3, buda SilentiumPC SG1m, monitor 144Hz, napęd nie wiem.

Co wg wymagań:
GTX 1650, zasilacz SilentiumPC elementem 450W, buda i chłodzenie to samo, monitor 75Hz i napęd nadal nie wiem.

1650, cóż to można odpuścić, taki “półśrodek”, ogólnie nie wiem, czy i jakie ma autor środki, ale szedłbymraczej albo po kosztach 570/580 albo szalał 1660ti/1070/2070 :wink:

no raczej wolał bym nie szaleć z kasą

No to najtańszym rozsądnym wyjściem będzie 580 8 GB, 570 z i7 słaba, ją dostaniesz za 800 zł (uważaj na koparki na Allegro!), konkurencję czyli np. 1660 (TI) za 1200+.

RX 570 do Payback jak znalazł, a 4GB kosztuje 600zł. Poleci z nim na Ultra w 40-60 FPS, przy bardzo wysokich stałe 60FPS.

Rozsądnym czyli ile?

Zastanawiam się nad MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5

Patrzyłem tez na obudowę SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

co sądzicie o tych elementach?

A c

Buda jak buda. Zerknij na YT, obejrzyj recenzje. Nie należy do największych, ale nie powinna sprawiać kłopotu przy montażu. Ważne są te parametry:

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tą obudową, ostatecznie mój wybór padł na X70W (też od SPC) - większa, wygodniejszy dostęp do filtrów. Ale za to ciut droższa, no i widzę, że nie jest już tak łatwo dostępna jak jeszcze na początku roku.