Jakie podzespoły można wymienić na lepsze

Witam, mam laptopa Lenovo b50-80. Laptop chodzi szybko, czas uruchamiania wraz z ładowaniem programów podczas startu systemu wynosi około 22 sekundy.
Co waszym zdaniem można wymienić na lepsze…
specyfikacja poniżej :

Procesor Intel® Core™ i5 5gen 5200U 2,2 - 2,7 GHz
Pamięć RAM 4 GB, DDR3
Dysk twardy 1000 GB, SATA 5400 obr/min
Grafika AMD® Radeon R5 M330 + Intel HD Graphics 5500

Myślałem nad dołożenie drugiej kości 4gb ram oraz dokupić drugi dysk twardy SSD.
Co do SSD mam pytanie czy będzie można go wsadzić zamiast napędu i czy nie będzie jakiegoś problemu z tego powodu w przyszłości…

4 GB ram.

SSD w miejsce HDD, a HDD w kieszeni w miejsce napędu.

Albo HDD kablem SATA <=> USB 3.0
Jakąś obudowę sobie kupisz tylko na niego i będzie jako dysk zewnętrzny.

Kiedyś czytałem że jak włożę HDD zamiast napędu to po jakimś czasie coś może się zepsuć na płycie. Nie pamiętam co.

Czy zamiana napędu na HDD jest bezpieczna.?

Oczywiście, problemy występują ewentualnie na linii płyta (bios + kontroler sata), kieszeń i dysk - dlatego tu nie dajesz systemowego, tylko dodatkowy.

Czyli jeśli będę go używał jako dysk na dane czyli filmy, muzyka, gry, itp. to nie będę miał żadnych problemów ? Sory ale jestem zielony w tym więc chcę mieć pewność :stuck_out_tongue:

A tego to nie wiem, ale raczej powinno być OK.

Moim zdaniem przede wszystkim dokupić więcej RAMu oraz zainwestować w lepszą kartę graficzną w tym przypadku.

Cós takiego tylko rozmiar musi być dobry

Dysk SSD

Wymienić na lepszą kartę graficzną nie mogę, bo ta jednostka jest lutowana do płyty głównej.
W te gry co gram to daje ona radę (Bttlefield 4, Dragon Age Inquisition, Payday 2, Sniper Elite 3 i parę innych gier)

dzięki, obudowa ta pasuje do mego laptopa, dysk planuję kupić z minimum 250gb pojemności

To GOODRAM Iridium PRO