Jakie polecacie głośniki do 500 zł?

Nie porównuj za bardzo głośników Creative do Logitecha - bo to trochę przepaść.

Nie porównuj za bardzo głośników Creative i Logitech do Microlabów - bo to spora przepaść…

Teraz mówimy o głośnikach “plastikowych”.

Także kolego nie wyrywaj się jak Filip z konopi.

Przepraszam, że się wtrąciłem , myślałem, że mówimy o głośnikach do 500zł, które chce kupić McRace1991 i dlatego założył ten temat…

Słuchałam i Creativów i Logitechów i jak mówi Adalbert “Nie porównuj za bardzo głośników Creative i Logitech do Microlabów - bo to spora przepaść…”. Zapomnij o głośnikach w plastikach, z malutkimi membranami. Przed zakupem głośników poczytaj trochę na temat Microlabów na forach specjalizujących się w muzyce.

Mylisz się. Porównaj sobie Harman Kardon 2.1 firmy JBL (plastik) z drewnianymi Microlabami. Zobaczysz, jaka jest różnica. 50% lepsze brzmienie na rzecz małych membranek jak to ujęłaś. W ogóle porównania nie ma.

Poczytaj dokładnie temat. Harman Kardon to zupełnie inny przedział cenowy. My mówimy tutaj o głośnikach komputerowych do 500 zł, a nie 600 i powyżej. W cenie do 500 zł żadne plastiki nie grają dobrze.

Wcześniej napisałeś.

Więc żadne plastiki Twoim zdaniem. Dałem produkt, który gra lepiej.

Kup sobie JBL 2.1 Creature II i porównaj z drewnianymi Microlabami. Znowu przewaga plastików. Znajomy ma Microlaby a ja dwa zestawy JBL. Każdy z tych plastików gra lepiej niż drewno.

Tu właśnie mogą pomóc głośniki Logiteha z funkcja matrix – która rozbija kanały na 5.1

Ja mam Logitech X-540 (centralny zamocowany na LCD od taki plus) + Creative SB X-Fi Xtreme Audio

I niestety nie mogę nawet głośniej posłuchać bo mi od razu krzyczą żebym przyciszył – domownicy.

Adalbert – są jeszcze programy które rozbijają dźwięk programowo na 5.1 np. SRS Audio Sandbox (v1.902) nawet lepiej to robi niż system Logitecha, i umożliwiają naprawdę niezłą regulację – program uszkodził wiele par głośników na których użytkownicy robili praktycznie OC, nieradzę :smiley:

Czy Creative SB X-Fi Xtreme Audio coś mi dały? Ja tego zbytnio nie słyszę, brat jak nagrywa (jego karta) i wrzuca pod mixer to ma poprawę jakości, ale dla mnie w grach czy filmach mało daje. Troszkę różnicy jest gdy się włączy EAX i X-Fi Crystaler, a tak ja nie słyszę zbyt dużej różnicy.

Z-2300 czy Microlab Solo6c czy nawet H.K. (maleństwa HK to cudo normalnie) będzie super trudno porównać, liczą się na pewno dodatkowo odczucia wizualne, wymiary, zastosowanie, funkcje, jakościowo wiadomo firmy robią najlepszy sprzęt. Nic tylko musisz pojeździć i błagać by dali ci sprzedawcy posłuchać :smiley: Albo zamówić wszystkie egzemplarze i w ciągu 10 dni zwrócić :smiley:

propozycje 5.1 :

Pooglądaj na fotkach w Google i YouTube!

Napisz na co się zdecydowałeś (2.1 czy 5.1 i jakie) i opisz doznania z jakości dźwięku (najlepiej CD-Audio).

Nie mam słuchu absolutnego, relatywnie to słabo słyszę :stuck_out_tongue:

_____________

Logitech Z-2300 - 56 opinie

Dobór głośników jest sprawą bardzo subiektywną. Porównanie plastikowych satelitek z małymi membranami Creativa i Logitecha do drewnianych Microlabów i Geniusów wypada jednak zdecydowanie na korzyść tych drugich.

Harman Kardon produkuje sprzęt nagłaśniający wysokiej klasy, ale nie każdy może się przekonać do ich plastikowych zestawów multimedialnych, w tym właśnie SoundSticks II. Atutem tego zestawu jest z pewnością niebanalny wygląd. Dla jednych zestaw gra rewelacyjnie, a dla innych zaledwie przeciętnie, to wszystko jednak subiektywne odczucia. Mnie osobiście nie przekonuje właśnie ten użyty plastik. Faktem jest, że na liczących się forach i portalach audio nikt nie doradza plastikowych głośników http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=10535. http://www.infomusic.pl/artykul/view/53 … io,m-audio

Mogę polecić używane przeze mnie Microlaby, bo to moim zdaniem najlepsze głośniki komputerowe w swojej cenie. Tu jeszcze dyskusja na forum mp3 store nt. głośników Microlab http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=32003.

Dobrym wyborem byłyby też: http://www.allegro.pl/item656888015_m_a … ialne.html

Tak naprawdę jednak najlepiej byłoby przejść się do sklepu i sprawdzić na własnych uszach.

A tak na marginesie attack89 tydzień temu miałeś Creative T6100 a teraz twierdzisz, że 2 zestawy JBL, zdecydowałbyś się właściwie jakie masz głośniki, bo zmieniają się one w zależności od dyskusji.

OTy Kosz.