Jakie porty i jak odblokowć do gier multiplayer?


(Kubson123) #1

Witam mam problem gdyż nie mogę grać w gry multiplayer typu: SA:MP CoD4 LF2 wiem, że to zależy od portów (jakiś tam) i teraz mam pytanie czy mam odblokować jakieś konkretne porty (jeżeli tak to jakie i ile) czy poprostu z nie wyjaśnionego powodu nie mogę. A i jeszcze jak mam je odblokować czy się da i w ogóle. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


(Frog) #2

kubson123 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Kubson123) #3

Ok poprawiłem ale proszę o odpowiedź. Powiedzcie chociaż jakie porty odblokować?

@ADD

Czy port 7171 będzie ok?

@ADD

A może 7777?


(Bolo92) #4

7171 to jest chyba standardowy do Tibii-swego głupszego czasu grałem w tą grę.

Dodatkowo, ażeby grać nie trzeba nic odblokowywać/przekierowywać, tylko przekierować trzeba, jeżeli to Ty chcesz ustawić taki serwer.

Napisz czy posiadasz router w domu, czy Ty stawiasz serwer, jeżeli nie to co Ci się dzieję, iż je chcesz odblokować ?

Odblokowywuje to się w firewallu, start>panel sterowania>zapora systemu windows>wyjątki i dodajesz tam gry do wyjątków, jeżeli posiadasz inny program to w nim analogiczne odblokowywujesz.


(Kubson123) #5

Nie chcę założyć serwera tibia mi działa (chyba) nie mam routera jestem w sieci osiedlowej i nawet jak firewalla wyłączam to nie działa... :frowning:


(Bolo92) #6

No to gra Ci się nie chce do serwera podłączyć ? bo ja to tak rozumiem, a takie restrykacje to ja widziałem tylko w RESMANie(darmowa sieć).


(Kubson123) #7

"No to gra Ci się nie chce do serwera podłączyć ?" właśnie tak mam wszystkie wersje najnowsze i tylko nie jest tak w metinie...

-- Dodane 22.03.2009 (N) 23:29 --

Może mi ktoś jeszcze pomóc?


(fastman92) #8

Skontaktuj się z twoim dostawcą internetu. Będzie on musiał przekierować porty, a ty w konfiguracji tego typu gier wpiszesz port, który ci dostawca przydzielił.


(Tomekbalas1) #9

A jaki port wykorzystywuje Metin 2