Jakie powinno być napięcie na 12v przy tej konfiguracji?

taniej nie kupisz dobrego zasilacza… a za reszte kasy dokupisz odpowiednie przejsciowki

ps. problem z odczytem software’owym polega na tym, ze kazdy programista uklada probkowanie pod siebie, czyli w ekstremalnych warunkach wyjda np. temperatury ujemne na czujnikach… co latwo sprawdzic speedfanem i jego ustawieniami zaawansowanymi czestotliwosci sond 8)

Jakby jakiś producent był świadomy, że te mierniki nie nadają się do obserwowania napięć, miałby 3 możliwości:

-albo wstawia jakieś “lepsze”, które podniosą cenę płyty, a w żadnym teście nawet nie sprawdzą, że napięcia są poprawniej wyświetlane (kasa wyrzucona w błoto, a klientów trochę mniej)

-albo wyrzuca w ogóle te mierniki oszczędzając kilka dolarów, a w sieci podnosi się wrzawa, że płyta beznadziejna bo nie monitoruje napięć (trochę kasy zaoszczędzonej, ale klientów znowu mniej)

-albo wstawia najtańsze mierniki, nikt nic nie widzi.

Może trochę upraszczam, ale tak to widzę.

http://www.allegro.pl/item837440350_zas%20…%20_sata.html

Więc tak ten zasilacz podoła??? i ma odpowiednie złącza aby podłączyć się do płyty głównej, dysku twardego, CD, bo tylko to mnie interesuje… no i rzecz jasna jakość tego zasilacza

Cena mi odpowiada na dzień dzisiejszy… mam też inne wydatki więc co myślicie???

Te mierniki musiałyby mieć źródło referencyjnego napięcie do porównania… np ogniwo niklowo kadmowe które przez dobre 90% skali naładowania podaje równe 1.2V + jakieś mnożniki napięcia… To byłby oczywiście dodatkowy koszt i dodatkowe elementy które mogą się popsuć jak również jeszcze bardziej skomplikować produkcję… Te czujniki które są doskonale sprawdzają się w swojej roli, czyli wskazują czy napięcie jest stabilne i czy nie wychodzi za bardzo poza standard atx :slight_smile:

Do tego nie potrzeba super precyzji tylko mniej więcej oszacowanie…

to co mogę go spokojnie kupić czy tak nie za bardzo???

Dodane 10.12.2009 (Cz) 14:01

http://www.shopmania.pl/shopping~online-obudowy-i-zasilacze~kupowac-zasilacz-mode-com-mc-500-atx-2-0-500w-pfc~p-2002335.html

Tu znalazłem taki zasilacz moze tego wybrać???