Jakie programy do defragmentacji i czyszczenia dysku i rejestru polecacie?

A czy takie coś jak Asus Live Update jest potrzebne na laptopie Asus ? Jeśli nie, to jak to odinstalować ? w dodaj usuń programy tego nie widzę, natomiast mam to na pulpicie i koło zegara.

Do czego służy Asus Live Update możesz przeczytać tutaj. Podany jest też sposób wyłączenia tej funkcji.
Sam oceń, czy to, co ci oferuje wolisz robić po swojemu.

Co do trudnych do odinstalowania programów i w ogóle zachowania niezbędnej higieny, to jest taki program, który nazywa się Revo Uninstaller. Oprócz zwykłej deinstalacji ma także tryb łowcy, w którym wystarczy wskazać manifestację działającego programu (nawet gdy tkwi tylko koło zegara), aby całkiem skutecznie tegoż odinstalować.

A takie coś jak “Witamy w rejestracji produktu ASUS” jest potrzebne na laptopie Asus ? Bo zastanawiam się i czy można odinstalować lub wyłączyć ? mam ten skrót na pulpicie ale nie widziałem w dodaj/usuń programy.

Możesz spokojnie usunąć.

tylko pytanie w którym miejscu to wyłączyć i jak ? bo tak jak pisze po wyżej nie mam tego w dodaj/usuń programy.
Czy ktoś mi pomoże ???

czekam na odpowiedz

Jeśli wyświetla ci się przy systemu to wyłącz to z autostartu

“Witamy w rejestracji produktu ASUS” jest potrzebne na laptopie Asus ?
Jak sama nazwa wskazuje ,aplikacja służy do zarejestrowania komputera przez internet ,jeśli komputer jest na gwarancji to lepiej go zarejestruj .W przypadku awarii ,kontaktujesz się z firmą przez telefon albo maila .
Komputerów nie oddaje się dziś do sklepu, zgłaszasz problem oni podsuwają kilka rozwiązań ,jeśli żadne nie zadziała przysyłają kuriera ,powiedzmy z UPS i zabierają kompa do serwisu ,nie wiem gdzie ASUS ma serwis ,ale dla przykładu Sony VAIO we Frankfurcie nad Menem , jeśli nie naprawią zwracają pieniądze.
Kontaktują się wtedy z tobą za pośrednictwem poczty email ,ewentualnie SMS em ,dlatego lepiej zarejestrować komputer .

1 polubienie

Chciałem się jeszcze zapytać o takie programy, które znalazłem na moim laptopie Asus, czy je też mogę odinstalować ?

  1. ATK Package
  2. Vulkan Run Time Libraries
  3. WildTangent GamesApp
  4. Update Installer for WildTangent GamesApp
  5. Oprogramowanie Intel PROSet/Wireless
  6. Intel Security Assist
  7. Game First IV
  8. Asus Live Update
    Czy te programy są do czegoś potrzebne czy mogę je odinstalować ? wole najpierw zapytać niż coś zepsuć samemu.
    Proszę o pomoc w tej sprawie.

Wydaje mi się, że te z game coś można wywalić, reszta to sterowniki, asus update - asusowy aktualizator biosu, vulkan rt składnik sterowników graficznych (nvidia, amd…) ma niby być następcą open gl.

  1. ATK Package Zostaw.
  2. Vulkan Run Time Libraries Zostaw.
  3. WildTangent GamesApp Odinstaluj.
  4. Update Installer for WildTangent GamesApp Odinstaluj.
  5. Oprogramowanie Intel PROSet/Wireless Zostaw.
  6. Intel Security Assist Zostaw.
  7. Game First IV Zostaw.
  8. Asus Live Update Zostaw.
1 polubienie

Dzięki serdeczne za pomoc :slight_smile: