Jakie programy mogę wyłączyć z autostartu?

Witam, zastanawiam się jakie programy mogę wyłączyć z autostartu.

2w1rrk5.jpg

W wielu przypadkach nawet nie wiem co to są za programy :confused:

Z góry dzięki za pomoc.

Od 11-15, 19, 21, 22

Skype i GG nie wyłączę bo cały czas z nich korzystam. Co to za aplikacje startowe, które polecasz wyłączyć: Microsoft Office, Facebook Update, Google Update, ATK Media i ATK Hotkey?

A te dwie aplikacje bluetooth potrzebne? Co z bajerami do dźwięku (chyba Menedżer Realtek HD Audio, HD audio background Process, Sonic Focus Effects)? Potrzebne są?

A jeszcze mam jakieś dwie aplikacje do Microsoft Office:

2r3yv6g.jpg

Co to w ogóle jest?

Tak naprawdę można wszystko co się da wyłączyć. System szybciej bootuje. Ja mam w autostarcie aplikacje Orange Freedom, Siemens ADSLrundl32 i proramik Win Booter który sprawdza czas rozruchu systemu. Pozatym reszte wszystko wyłączyłem w CC Cleaner

Laptop ASUS-a?

ATK nie wyłączaj. To programy obsługujące klawisze specjalne obsługiwane z klawiszem Fn (przyciemnianie obrazu, przygłaśnianie itd).

Adobe reader możesz wyłączyć. To program niby mający przyspieszyć start Adobe Readera, a w rzeczywistości spowalnia start windowsa.

Najlepsze, co możesz zrobić, to wpisać nazwy tych programów do Google, zobaczyć co ludzie piszą na ten temat, w tym o ich ewentualnym wyłączeniu z autostartu. Ogólna rada: nie należy wyłączać sterowników i programów, które chcesz żeby uruchamiały się przy starcie, ale to tylko taka moja rada.

Ale ja właśnie nie wiem, które mogę wyłączyć, a których nie mogę… Tego Adobe Readera wyłączyłem, a w życiu bym o tym nie pomyślał. Myślałem, że to jest niezbędne do czytania PDFów :stuck_out_tongue:

Tak, to jest laptop Asusa. Skoro przycisk FN ma działać to rozumiem, że ATK Hotkey mam zostawić w spokoju. A co z ATK Media? Co z dwoma aplikacjami do Microsoft Office’a? Co z tymi bajerami do dźwięku? :slight_smile: