Jakie przyśpieszyć wifii w laptopie dell?

(aktywny27) #1

Jak przyśpieszyć wifi w laptopie dell.Oto niżej załączniki wrzuciłem odnośnie wifi i odnośnie zabezpieczenia wifii bo mam ustawiony WPA 2-Personal.Proszę o pomoc

1jpg_aerpwsr.jpg

2xxjpg_aerpwwe.jpg

(Longhorn2009) #2

Aktualnie routery mają szyfrowanie sprzętowe, więc ustawienie wpa2 nie powinno spowalniać łącza. Jedyne rozwiązanie jakie można polecić to wykupienie szybszego łącza. Ustawieniami karty na pewno nie zwiększysz przepustowości Internetu.

Nie napisałeś nawet jakiej prędkości łączem dysponujesz, jakie prędkości osiągasz po kablu, a jakie po wi-fi.

(aktywny27) #4

Na nowych sprzętach na komputerze PC na kablu mam 90 GB download a na wifi w nowym laptopie mam 14.32 Mb/s

(Longhorn2009) #5

GB to jednostka wielkości, Mb/s szybkości. W tym wypadku poprawna jest ta druga.

Jaki masz router?

(adamk1985) #6

Tu tylko wymiana anten albo karty sieciowej.

U mnie na Samsungu R510 z tej karty (5100AGN) wyciągam 40-45Mb/s (na łączu 80Mb.s)

-EDIT- poprawiłem wypowiedź (musiałem się przesiąść na Samusia) :wink:

Karta pracuje w standardzie Wi-Fi n i to tym lekko naciąganym (tzw. lite - do 150Mb/s) obsługuje częstotliwości 2,4GHz i 5GHz (max jaki wyciągam to 47Mb/s na obu pasmach)

(Longhorn2009) #7

Zgadza się, miałem na myśli inny model z innego tematu. W każdym razie nawet przy 802.11 draft autor powinien wyciągnąć więcej. Chyba że ma router b/g.

(bachus) #8

Podaj model routera, podaj model laptopa. Producenci laptopów słyną z tego, że nie wyprowadzają trzech anten z karty sieciowej - k. sieciowa jest dobra, ale do ekranu idą dwa kabelki.

(adamk1985) #9

Moje ustawienia karty:

Agresywność mobilności: Średnia

Brak tolerancji dla kanału 40MHz: Wyłączono

Kanał Ad Hoc 802.11b/g: 11 (u mnie najmniej zatkany)

Moc transmisji: 5. Najwyższa

Ochrona trybu mieszanego: Włączony zwrotny CTS

Pasmo preferowane: bez preferencji

Szerokość kanału 802.11n dla pasma 2,4GHz: 20MHz

Szerokość kanału 802.11n dla pasma 5,2GHz: automatyczna

Tryb 802.11n: Włączono

Tryb Ad hoc Qos: Wyłączony WMM

Tryb bezprzewodowy: 6. 802.11a/b/g

Łącze się na paśmie 2,4GHz bo mam w zasadzie pełną przepływność, ale lepszy zasięg i w całym mieszkaniu net działa bez zarzutu.

Wersja sterownika karty 14.2.1.4 na W10 x64

Po teście teraz D: 46Mb/s na U: 5Mb/s

(aktywny27) #10

Model laptopa to dell Latitude E4300 i karta wifii to Intel Wifii Link 5100 AGN

http://s10.ifotos.pl/img/speedjpg_aernhxs.jpg

(bachus) #11

Zainstaluj inSSIDer i pokaż co pokazuje dla Twojej sieci (połączenie itd.)

http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

Zdejmij tylną klapkę od wifi i zobacz czy anteny wszystkie są podłączone poprawnie. Wygląda to na 30 sekund roboty: https://youtu.be/1iE7U9iM3TY?t=48s (48 sekunda). Wyciągnij baterię i odkręć lewą klapę. Zacznij od zwrócenia uwagi, czy biała (środkowa?) antena jest porpawnie podpięta. To jest taki malutki zaczep/wtyczka. Sprawdź też pozostałe anteny powinny być trzy.

(aktywny27) #12

Nie chcę grzebać w laptopie bo to nowy laptop.Ale mam dane z tego programu co podałeś:

(bachus) #13

Słabiutki sygnał. Kilka razy już padło pytanie o model routera… to coś od UPC bez anten? Jak daleko jest laptop od routera?

(aktywny27) #14

Do tego routera jestem podłączony:ONT-WIFI-GPON/FHR2411K