Jakie PSP wybrać?

Z góry przepraszam za złe umiejscowienie tematu, po prostu nie wiedziałem gdzie powinienem to zrobić ;p

Mam problem mianowicie nie wiem jakie PSP sobie kupić: czy 1000, 2000,2004,3000,3004

Szczerze mówiąc tych wersji jest tyle że mam już namieszane w głowie kompletnie:D

Proszę o odpowiedzi osoby które mają coś na ten temat do powiedzenia, a nie coś w stylu " dorzuć 100 000 i kup sobie komputer z NASA"

Z góry dziękuję

Witam, zależy jaką chcesz kupić, tzn używaną czy nową ? Ja pół roku temu też kupiłem sobie PSP, z racji że interesowały mnie tylko nowe to kupiłem 3004 w MediaMarkt (gratis było GranTurismo). Jeśli chcesz nową to chyba tylko 3004. Jeśli może być używana to już jak chcesz-od Ciebie zależy. Jest jeszcze kwestia której starałem się nie poruszać bo jest to forum o legalnym oprogramowaniu. Mianowicie czy zamierzasz “przerabiać” swoje PSP, jeśli tak to nowe wersje odpadają. Więcej na ten temat musisz szukać w Internecie.

może ja Ci troszkę rozjaśnie.

Wersje PSP to:

1000

2000

3000

Go! (N1000X)

a numerki typu 1003,3004,2002 to rodzaj PSP, np. 1004, 2004 i 3004 to wersje Europejskie, czyli wyprodukowane w Europie. 3000 to USA. Nie ma różnic pomiędzy 3000 a 3004-to po prostu wskazuje w jakim regionie PSP powstało.

Kolejna sprawa:

Gry na PSP mozesz zdobywać w sposób:

  1. Kupowanie gier w postaci dysku UMD (W konsoli PSP Go! nie ma czytnika UMD)

  2. Dystrybucja cyfrowa- PlayStationStore (PSS)- kupjesz zdrapki lub płacisz kartą za gry które legalnie pobierasz ze strony playstation.

  3. “Gry z Neta” Czyli granie w kopie gier z internetu (ISO) ( musimy mieć licencję gry by z niej korzystać! ).

By grać w gry z neta musimy przerobić konsolę! (zainstalować na niej Custom Firmware -CFW)

Każde PSP 100x (1000, 1001, 1002, 1003, 1004) JEST PRZERABIALNE czyli możemy grać w gry z neta które są na karcie pamięci.

Większosć PSP 200x (j/w modele) Jest przerabialne- więcej czytaj na stronach o PSP

Tylko niektóre modele PSP 300x (j/w modele) jest przerabialne-obecnie ciężko trafić przerabialną wersję tego PSP

ŻADNE PSP Go! Nie jest przerabialne więc pozostaje kupować oryginalne gry.

Przeróbka PSP daje nam wiele korzyści, ale to długi

-Znajdziesz tam dużo informacji!

Ja kupiłem sobie używane PSP 3004. Gry kupowałem zależało mi na przeróbce i trafiłem na wersję przerobioną.

Dam Ci tutaj kilka ważnych tematów nt. konsol które przed zakupem i wyborem konsoli MUSISZ PRZECZYTAĆ!

http://forum.pspoland.pl/viewtopic.php?f=46&t=55799

http://forum.pspoland.pl/viewtopic.php?f=46&t=22822

http://forum.pspoland.pl/viewtopic.php?f=30&t=43553

Zapoznaj się jeszcze z potrzebnymi Ci poradnikami z tej listy:

http://forum.pspoland.pl/viewtopic.php?f=46&t=45328

Temat z innego forum, wydaje się być obszerny:

http://******.pl/sony-playstation-porta … o-psp.html

To chyba tyle!

Gdybyś miał jeszcze pytania pisz!

weź PSP 1000

Miałem PSP Fat ściągane ze stanów, za naprawdę śmieszne pieniądze jak na Polskę i jeżeli kiedyś będę chciał kupić następne to właśnie FAT i z USA.

jest jakas roznica miedzy wersja 3000 a 3004

to to samo.

liczba na końcu oznacza z którego rejonu świata pochodzi psp. nic poza tym

300 4 oznacza że pochodzi z europy.

ja bym FATa nie brał. Stary, cięższy. Lepiej zainteresuj sie 200x i 300x

weź fata bo przerobisz każdą wersje a 2000 czy 3000 już nie zawsze a po drugie są za lekkie i nie wygodne.

mam slim & light 3004, dobra konsola, brat ma Go ale minus to brak napędu UMD, co czasami przeszkadza. No i zalezy ile chcesz wydać na PSP.

grałeś kiedyś na 2k/3k? :?

Ja polecam najbardziej 2k-dla początkujących najlepsze, tylko byleby ze starszą płytą, przerobisz sobie trwale i nie będziesz sie przejmował, a jeśli znasz się troszkę więcej na rzeczy to może być 3k ale musisz szukać wersji z softem 5.03/niższym by przerobić :wink:

ale nie przerobi na stałe.

Tak trzymałem, moje pierwsze psp było 200x a tera mam 1000 i nie zamienię na żadne inne.

pozdrawiam.

Jak będzie miał TA-088v2/starsze mobo to przerobi na stałe :slight_smile: Dopiero od TA-088v3 zaczyna się przeróbka nietrwała.

Poza tym co to za różnica-trwała, nietrwała-dla kumatego to żadna różnica. Po prostu na nietrwałej nie wyłączać PSP tylko usypiać i reszta wszystko takie samo )jedynie jeszcze do RM się inaczej wchodzi :wink: )

a czy brak tej folijki antyodblaskowej czy jakos tak na wersjach 1000 przeszkadza ?

z tego co wiem, to na żadynm PSP nie ma żadnej folii antyodblaskowej, jedynie model PSP 300x ma lepiej wykonany ekran i ma on w sobie antyodblask, lepsze kolory i lepszy czas reakcji itd- jeśli chcesz mieć antyodblask na PSP 1k/2k lub polepszyć jego jakość na PSP 3k to kup folię Hori-kosztuje grosze (ja swoją kupiłem za 5zł na allegro)-dodatkowo się ekran nie rysuje gdy masz folię :wink:

jaką kartę pamięci najlepiej dokupić do PSP?

-oryginalną Sony

-jakąś inną Memory Stick

-czy jakąś microSD ( lub coś ) z adapterem

Osobiście mam karte od Sandisk-> sprawuje się doskonale.

Sandisk zwykłą. Sony to 90% podróbki a sandiski rzadziej co nie znaczy że się nie zdarzają.

Lepiej kup kartę w jakimś znanym sklepie niż na allegro bo potem będziesz płakał że ci się gry zacinają.

Ja tak właśnie zrobiłem. Najpierw kupiłem kartę na ebay a potem musiałem iść do sklepu i zakupić oryginał bo na zwykłej mi gry się cięły.