Jakie radio kupić do pokoju?

Witam
Mam radio BLAUPUNKT HR5BR i szukam czegoś lepszego do kwoty 150 zł max. Kupiłem ostatnio radio BLAUPUNKT PP5BR i jest dużo gorsze bo nie można ręcznie zapisać stacji w takiej kolejności jaką się chce.
Moje wymagania to:

  • dobra antena odbierająca bez zakłóceń (nadajnik mam w odległości 40 km i HR5BR daje radę, drugi mam w odległości 100 km i są bardzo duże szumy na tych programach)
  • radio cyfrowe FM jak BLAUPUNKT HR5BR, (nie jestem w zasięgu DAB+),
  • ciche przy uruchamianiu (najlepiej pamiętające poziom głośności po wyłączeniu),
  • możliwość ręcznego zapisu stacji odpowiedniej kolejności (pamięć na min. 15 programów),
  • akumulator nie jest wymagany gdyż radio będzie na stałe podłączone do zasilania,
  • będę głównie słuchał programów radiowych ale okazjonalnie chcę też słuchać muzyki z pamięci USB lub kart SD,
  • wyświetlacz,
  • pilot mile widziany ale nie wymagany.
  • najlepiej radio dostępne w sklepach które mam w okolicy (Media Expert, Neonet, Komputronik)

Tranzystorowe.? Tak mi się napisało, sorry.:slight_smile:

Wiesz co, ostatnio zakładałem podobny wątek :wink: Ja pewnie teraz przejdę się (mam pod domem kilka sklepów typu Neonet itd.) żeby dotknąć jak to wygląda.

I zamierzasz się na tym delektować muzyką?
Przecież to nie zapewnia żadnych kompletnie wrażeń.
Proste urządzenie do przekazywania wiadomości propagandowych.

Może lepiej głośnik bluetooth i radio internetowe ze smartfona

Ja takiego urządzenia szukam. Jestem świadomy propagandy na każdym programie ale nie przywiązuje do tego uwagi. Słucham raczej audycji poradnikowych i reportaży.

Mam głośnik bluetooth i to nie jeden. Każdy uruchamia się jakimś głupim sygnałem budząc wszystkich w domu. Chcę słuchać radia FM na urządzeniu którego nie trzeba ładować.

Wybór zatem jest spory, Philips zawsze był dobrym wyborem wśród tanich przenośnych radyjek.

Dziwne ja mam taki w kuchni:

Ani nie uruchamia się jakimś dźwiękiem, ani nie trzeba ładować. Radio leci z Internetu, bo raz, że lepsza jakość, dwa nie potrzeba anteny, trzy większy wybór. Oczywiście nie namawiam do konkretnie tego modelu, mi akurat pasował do wystroju w kuchni, ale jest tego od groma na rynku, czasami za grosze.

Z jakością dzisiejszych odbiorników radiowych jest niestety słabo. Przynajmniej tych tanich. Można zamontować również samochodowe radio i wyjąć antenę na zewnątrz.

Dziękuję za pomoc. Kupiłem radio BLAUPUNKT PP6BR i jestem zadowolony. Temat do zamknięcia.