Jakie radio samochodowe do samochodu Kia Carnival I 1-DIN

Jak w temacie. Jakie radio do w/w samochodu 1-DIN?

Znalazłem na Allegro takie modele:

RADIO SAMOCHODOWE 1DIN EKRAN 5,1 BLUETOOTH MP5 USB - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

RADIO 1 DIN 9 CALI BT HD MP3 ANDROID AUTO CARPLAY - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

RADIO SAMOCHODOWE 1DIN KIA CARNIVAL CARENS PREGIO - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Co Wy o tych urządzeniach myślicie? Z góry dzięki :slight_smile:Jeśli to szrot, to jakie polecacie?

A coś jest nie tak z oryginalnym? Bo jak radio ma sterowanie z kierownicy i aktywne systemy audio, to zamiennik niekoniecznie to obsłuży.

A Chińskie wynalazki działają w ogóle hmm średnio.

Zepsuty potencjometr głośności.

aktywne systemy audio

O czym mówisz i co masz na myśli??

To co jest, to nie żaden Pioneer czy coś chyba.

Wymienić na nowy.

To, że w tych pojazdach były czasami aktywne systemy audio. Tak jak SUB.

Tak to raczej kombinować nie będę. Pytałem o polecenie radia i tyle…

Potencjometr ze 30zł-50zł.

Naprawdę sądzisz, że radia tej klasy za 200-300zł są ok? Rusz tak trochę głową, ile kosztuje tani smartfon, a tu masz w zasadzi smartfon ze wzmacniaczem.

To ile trzeba wydać na taki sprzęt no i to z ew. GPS?

Pamiętam, że za czasów płyt CD skusiłem się na tanie „wszystkomające” radio z portem USB, które czytało MP3 - taki luksus i do tego cena była bardzo atrakcyjna. Coś w rodzaju dzisiejszych 350zł. Pomyślałem sobie świetnie.

Miałem wtedy w aucie radio na płyty CD, taki dobry średniak, nie jakiś wypas + dwa głośniki w drzwiach. Po włożeniu tego taniego z portem USB niby wszytko grało ale muzyka była jakaś taka irytująca, manipulowanie equalizerem nie polepszało sprawy. Po prostu nie dało się w żaden sposób tego ustawić.

Dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że moje średniej klasy radio na płyty CD kupione z drugiej ręki gra naprawdę dobrze. Po jakimś czasie mnie oświeciło, że budowa znośnego wzmacniacza w cenie w jakiej kupiłem radio USB jest niemożliwa. Generalnie te bardzo tanie radia kiepsko napędzają głośniki

Pewnie zależy czego oczekujesz po brzmieniu, bo wielu pewnie byłoby zadowolonych - co widać po opiniach.

No wzmacniacz trzeba dopasować do głośników (noc RMs, impedancja etc). Poza tym, układ audio i DAC też pewnie istotny…

Z mojego doświadczenia , gdy polegasz na elektronice wbudowanej w tanie radio - to jest tak średnio bym powiedział. Głośniki miałem dopasowane. Coś na zasadzie napędzania głośników ze zintegrowanej karty muzycznej VS podłączenie dobrego DAC’a.

Z tym że tu jest taki problem. No to ile wydać, czy za 600zł będzie lepiej, a może tak samo i wchodzimy w niekończący się temat audio …

To „super Hi-FI” na pewno ma nie być… :smiley: To ma dobrze działać i znośnie grać…

Zostaw oryginał, napraw i już. A jak ma być lepiej kup lepsze głośniki.

Tylko wydaje mi się, że to nie jest oryginalne radio…

A jakie jest?

Kurcze, fotkę musiałbym dać :slight_smile:

Żadnych takich dziwnych wynalazków. Ja mam coś takiego:

Ale jest niedostępny i znalazł nowszy model:

Dla mnie bomba. Gra fajnie, często w aucie (w trasie) puszczam różną muzykę zaczynając od electro swingu kończąc na kapelach black metalowych. Ze stacji radiowych zdarza się rmf classic i odczucia mam, jak na brzmienie w aucie, pozytywne.
Mój egzemplarz miał mikrofonik w zestawie do rozmów przez BT - trzeba bardzo sensownie go umiejscowić lub zmienić na inny (mikrofon).

Żadnych Vordonów, Xblitzów, Blowów i innych chińskich tworów. W środku w takich tanich wynalazkach siedzi płytka PCB wielkości zbliżonej do tej w tanich dyskach SSD 2,5", zajmująca 1/10 środka obudowy radia. Na twoim miejscu naprawiłbym obecnie radio jeżeli jest oryginalne albo kupił coś porządnego i markowego. Jeżeli ma być tanio i przyzwoicie wybierz np. Pioneer MVH-S120UB - koszt obecnie to zaledwie 209 zł. Z komentarza na Ceneo wynika, że w zestawie jest już okablowanie z kostką ISO.

Co myślisz o marce Alpine??

Jedna z renomowanych marek w sprzęcie car audio, godna zaufania. Natomiast marka to jedno, a konkretny produkt to już inna sprawa. Jak znalazłeś coś tej marki, to koniecznie poczytaj opinie o tym konkretnym produkcie. Pamiętaj też, że takie radio najczęściej może znacznie więcej niż oferują fabryczne głośniki, które bardzo często wyposażone są z cienką papierową membranę oraz górne zawieszenie wykonane z papieru. W przypadku takich przetworników nawet najlepsze radio nie zagra dobrze.

ALPINE RADIO KIA CARNIVAL CARENS K2500 K2700 K2900 UTE-200BT - 29404753 za 560,99 zł z Łódź - Allegro.pl - (13932185143)