Jakie RAM'y wybrać?

Siemka! :wink:

Narazie mam RAM’y: Kingston 2x 512 MB KRV667D2N5/512 CL5

Mam płytę główną Gigabyte GA-M55S-S3 (http://download.gigabyte.ru/memory/moth … 55s-s3.pdf)

I które RAM’y najbardziej byście mi polecali? Zależy mi aby były 80Mhz i conajmniej 1 kość 1GB :wink:

Z tego co mi się zdaje to będą kingstona najlepsze, ale jeżeli kupie dajmy 1GB 800Mhz to czy one nie będą się gryzły z 667Mhz i czy to samo dotyczy CL, czy CL5 nie będą się gryzły z CL4 ?

Jak ramy to najlepiej kupować takie same modele

dokładnie

Taka powinna pasować:

http://www.allegro.pl/item417488829_pam … _ddr2.html

możliwe że będą nie pasować do siebie,lepiej nie ryzykować i kupić pod te pozostałe

Jak będziesz miał 667 i 800MHz jednocześnie to ramy będą działały ci z tą niższą prędkością .

Ale te to są Single Chanel czy Dual? Bo ja dual nie chce :wink:

Z tego co widzę to całkowicie inaczej wyglądają :slight_smile: Ja mam prostokątne te płytki czarne, a tu są kwadratowe :?

napewno dual sam mam takie ramy, ale dlaczego nie chcesz dual chanel

Nie znam się za bardzo, ale z tego co wiem, dual niczym się nie różnią od single, tylko tym że zajmują już 2 wejścia a nie jedno :wink:

Czyli w Single mogę mieć kość 1GB a w dual już 2 kości które razem mają 1GB, dobrze to rozumuje? No to w takim razie po co tracić 2 wejścia, skoro mogę tylko 1 :slight_smile:

Tracić wejścia ?? :o przecież po to one właśnie są, żeby były zajęte kościami :smiley:

A jeśli chodzi o dual channel, to jest to tryb zdecydowanie lepszy (podobno) niż single channel. Najlepiej rzuć okiem osobiście np. Wikipedia, czy wątek z forum Pclab.pl.

Najlepszym zatem zakupem byłyby pamięci pracujące w dualu 2x1GB, tylko nie jestem pewien czy twoja płyta je obsłuży.

Ja mam takie i komputer pracuje fantastycznie :wink:

Tak, tylko ja mam na razie 2x 512 MB 667Mhz CL5 i Mam Viste Ultimate SP1 PL i zależy mi bardzo na conajmniej 2GB ram’ów, ale chce wymienić na szybsze niż teraz mam, często lubię pograć w jakieś gierki np. Assassin’s Creed, Bioshock itp.(nie mówię o Crysis, bo tu już nawet karta graf. nie wyrabia :jezor:

Zajrzyj na mój podpis, Patriot 800mhz 2x1gb 4-4-4-12 LLk zapłaciłem 120zł, które się kręcą jak głupie.

@edit: kingstony możesz wyłożyć bo będa blue screeny i spylić komuś.

Też polecam te patrioty. Mam je podkręcone na 933 Mhz i wszystko śmiga

No tak, tylko zapomnieliście że moja MoBo nie obsługuje patriot’ów :frowning:

Ale według mnie coś w tej MoBo jest zchszanione! W instrukcji i na stronie producenta pisze że obsługuje MAX 16GB pamięci, ale jak miałbym zamontować 16GB pamięci, jak ona max obsługuje 2GB pamięci w jednej kości, a są tylko 4 wejścia ? Może nie powinienem na to patrzeć i olać to co pisze na stronie producenta i kupić taki ramy jakie mi odpowiadają? Czy to co tam pisze, ma bardzo duże znaczenie?

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D … ,id,17565/

Kup sobie te ramy w dualu, ale poszukaj w jakimś innym sklepie bądż na allegro bo komputronik przeważnie jest drogi

Już temat nie ważny :slight_smile: Kupiłem

Kingston 1GB 800Mhz CL5 :slight_smile: Wsadziłem i wszystko gra że aż miło patrzeć :slight_smile: