Jakie rozszerzenie filmu na komórkę?

Witam. Mam film w WMV w całkiem przyzwoitej jakości wideo i audio. I chciałbym zrobić tak, abym mógł go odtwarzać na komórce. Do jakiego rozszerzenia mogę go skonwertować? Próbowałem do MP4 - wideo OK, ale dźwięk trzeszczący i z małym opóźnieniem. Próbowałem też z 3GP - wideo tragedia i dźwięk tragedia.

Ktoś zna jeszcze jakieś rozszerzenie filmów na telefon bez dużej utraty jakości?

Pozdrawiam :slight_smile:

Ogólnie pytasz (brak marki i modelu telefonu), ogólnie odpowiem - zaglądałeś do instrukcji obsługi swojego telefonu? Najczęściej są tam podane wymagane parametry filmów odtwarzanych na tym urządzeniu oraz proponują oprogramowanie do konwersji.

PS. nie szukasz rozszerzenia tylko formatu i parametrów filmu. Rozszerzenie nie zawsze jest wyznacznikiem tego co z danym plikiem można zrobić, są systemy, które wcale nie biorą pod uwagę rozszerzenia plików.

Dzięki za odpowiedź.

Nie pisałem marki i modelu telefonu, bo go nie mam i dopiero kupię jutro :wink: Ale model co kupuję, to Samsung i5700 na systemie Android.

Filmy to z reguły 3GP ale na Symbianie możesz dodać swoje play-erki i odpowiednio zakodować to poleci dużo formatów (FLV, SWF, MPEG4). WMV to windowsowy format ale może coś się znajdzie tym bardziej jeśli masz Windows Mobile.

Sprzed ilu lat masz te Swoje “reguły”?

Zgoda, większość telefonów bez problemu odtwarza 3gp, ale obecnie na większości telefonów (nawet na tych “bez systemu”) bez problemu odtwarzane są filmy mp4. No i proponowanie tego formatu 3gp na androida to jest totalny bezsens.

Na androidzie zależnie od wersji systemu i od używanego odtwarzacza odtworzy ci właściwie wszystkie formaty które ci potrzebne.

Tak? Wersję Androida będę miał 2.1, więc jakie on formaty odtworzy? :slight_smile: Chodzi mi o konkrety, bo chcę wiedzieć, do czego mam konwertować.

trubul.as999 , Kupiłeś już telefon? Jeśli tak, to powinna być książeczka zwana “Instrukcja obsługi”

Do tego wystarczy w google wpisać symbol tego telefonu i otrzymujemy jako jeden z pierwszych wyników wyszukiwania:

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi … cification

  • skoro w takich formatach nagrywa to na pewno będzie też te formaty odtwarzać. Dokładne parametry na pewno są podane w instrukcji:

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi … ab=support

Dodatkowo na tej samej stronie co instrukcja jest link do programów służących do komunikacji z telefonem oraz do konwersji materiałów video.

Takie to trudne i pracochłonne?

No popatrz, ten telefon WMV też odtwarza chociaż z Windowsem nie ma zbyt wiele wspólnego… (a nawet np. MPEG4 chociaż nie ma symbiana)

Telefon kupię wieczorem, teraz nie mam za bardzo czasu.

Cedar , dzięki za informacje. Zajrzałem też do instrukcji, którą podałeś. I z tego co widzę, obsługuje takie rozszerzenia:

Audio: arm, .mp3, .mid, .ogg, .wav, .imy, .ota, rtttl.

Film: .3gp, .mp4

Obraz: .bmp, .gif, .jpg, .png

I kodeki:

Audio:

• Odtwarzanie: MP3, OGG, AAC,

AAC+, eAAC+, MIDI (SMF, XMF,

RTTTL/RTX, OTA, iMelody)

• Nagrywanie: AMR-NB

Film:

• Odtwarzanie:

  • Wideo: H.264, MPEG4, H.263

  • Dźwięk: AAC, AMR-NB

• Nagrywanie: MPEG4 (wideo) + AMRNB (dźwięk)

Trochę to dziwne, że inne nagrywa a inne odtwarza.

W takim bądź razie, użyję jakiegoś programu do konwersji filmów, jak już będę miał telefon :wink:

Możesz jeszcze spróbować czy ci pójdą standardowe windowsowskie formaty bo wiem że w niektórych romach mi działały. No i niektóre odtwarzacze mają własne kodeki (chyba realplayer ma)